Poznaj 5 powodów, dla których warto grać w brydża!

lip 1, 2022

Poznaj 5 powodów, dla których warto grać w brydża!

Gra w brydża owiana jest kilkoma stereotypami. Najczęściej wymienianym jest określenie, że jest to gra hazardowa. Nic bardziej mylnego! Nie wszystkie gry karciane – w tym przede wszystkim brydż – są związane z grą na pieniądze.
Brydż to gra towarzyska, logiczna gra karciana, w której uczestniczą dwie pary, grające przy jednym stoliku. To nie przypadek czy psychologiczne rozegranie przeciwnika decydują o wygranej, a umiejętności oraz sprawność umysłowa.

Dowiedz się, dlaczego warto grać w brydża!

1. Nowe hobby

Gra w brydża to przede wszystkim świetna rozrywka i forma spędzania wolnego czasu.
Zajęcia brydżowe w WawaBrydż odbywają się od poniedziałku do czwartku, a kilka razy w roku organizujemy wyjazd brydżowy, podczas którego odbywają się wykłady oraz kilkanaście turniejów.
Więcej o naszych wyjazdach tutaj.

2. Nowe znajomości

Brydż jest sportem towarzyskim. Zgodnie z zasadami gry, przy brydżowym stoliku zasiadają zawsze dwie pary. Wspólnie spędzony czas umożliwia zapoznanie się i nawiązanie nowych znajomości, często na długie lata! Jeśli lubisz grać w karty oraz poznawać nowych ludzi, jest to gra dla ciebie!
Chcesz poznać zasady gry? Zapisz się na kurs od podstaw, który rusza 14.09! Szczegóły tutaj.

3. Trening mózgu, wsparcie układu immunologicznego czy zapobieganie chorobom neurodegeneracyjnym

Gra w brydża to bez wątpienia świetny trening mózgu.
W czasie gry stymulujemy zarówno lewą jak i prawą półkulę mózgu – następuje bardzo intensywna komunikacja pomiędzy obiema półkulami. Podczas rozgrywki brydżowej rozwijamy wszystkie funkcje poznawcze, czyli pamięć, koncentrację oraz logiczne myślenie, a także trenujemy szybkość tych procesów. Grając w brydża musimy wykazać się myśleniem strategicznym, poszukiwać najlepszych rozwiązań, doskonalić swoje umiejętności planowania, czyli wykonywać czynności korzystając z funkcji analitycznych mózgu.

Gra w brydża wspiera również nasz układ immunologiczny!
Według naukowców, gra w brydża stymuluje układ immunologiczny, w tym wytwarzanie limfocytów T, czyli komórek biorących udział w zwalczaniu wirusów i innych czynników chorobotwórczych.

W ostatnich latach, prowadzonych jest szereg badań weryfikujących wpływ gry w brydża. Prof. Marian Cleeves Diamond wykazała, że gra w brydża zmniejsza ryzyko zachorowania na chorobę Alzheimera aż o 75%!

Brydż sportowy to również świetny sposób na rozwój dziecka i wsparcie jego przyszłej kariery.
Jeśli chcesz przekonać się, że gra w brydża jest również dla Ciebie, zapraszamy na nasze lekcje otwarte, współorganizowane razem z Akademią Leona Koźmińskiego. Więcej szczegółów tutaj.

4. Gra łącząca pokolenia – gra dla każdego!

Wbrew powszechnym mitom, w brydża sportowego grają nie tylko seniorzy. Spotkania brydżowe zrzeszają ludzi w każdym wieku i o przeróżnych zainteresowaniach oraz o różnym wykształceniu czy profilu zawodowym.

W kategoriach juniorskich Mistrzostw Świata czy Europy czy Akademickich Mistrzostwach Polski zdobywanych jest wiele medali każdego roku.
Brydż łączy pokolenia – na turniejach często spotykane są pary tworzone przez dziecko i rodzica czy wnuka i dziadka. Niezależnie od tego czy masz 20 lat, czy jesteś na emeryturze, gra w brydża jest dla Ciebie. Gra nie ma limitu wiekowego, a sukcesy brydżowe może odnieść każdy. Najlepszym przykładem jest angielski zawodnik Boris Schapiro, który zdobył złoty medal MŚ w wieku 89 lat!

5. Brydż – gra wielkich osobistości

Czy wiesz, że jest to hobby Billa Gatesa, Warrena Buffetta, Witolda Bieleckiego, Renaty Dancewicz, Zbigniewa Bońka czy Katarzyny Grocholi?
Bill Gates wymienia brydża jako jedną z dziesięciu umiejętności warunkujących odniesienie sukcesu
w życiu, natomiast Warren Buffet powiedział kiedyś: „Nie miałbym nic przeciwko spędzeniu reszty życia w więzieniu, pod warunkiem, że w celi miałbym jeszcze trzech grających w brydża”.
Nazwał grę w brydża jako fantastyczną przygodę intelektualną, gdzie musimy planować działania i je modyfikować, analizując pojawiające się informacje.

 

Jeśli jeszcze nie grasz w brydża i chciałbyś poznać tę piękną grę, zachęcamy do kontaktu z nami na adres info@wawabrydz.pl lub odwiedzenia strony wawabrydz.pl/junior i wzięcia udziału w najbliższej lekcji otwartej!