Brydż sposobem na rozwój osobisty

sie 2, 2021

Grając w brydża sportowego łączymy przyjemne z pożytecznym, ponieważ to nie tylko rozrywka, integracja i nowe kontakty, ale też intelektualne wyzwanie i sposób na rozwój osobisty.

  • W brydżu bardzo ważna jest współpraca z partnerem, budowanie zaufania, cierpliwość i wspólne rozwiązywanie problemów.
  • Brydż to gra karciana przy użyciu 52 kart, w której 4 gracze stanowiący 2 pary grają przeciwko sobie, ale potem ich wyniki są porównywane do innych, co pozwala wyeliminować losowość i wtedy staje się sportem umysłowym łączącym wysiłek intelektualny ze sportową rywalizacją.
  • W trakcie kursu podnosimy zdolności analityczne zwracając uwagę na poszczególne fazy gry i przyrównując je do sytuacji ze świata biznesu. Analizując dostępne strategie w każdej z faz ćwiczymy różne elementy, np. elementy negocjacji oraz wyobraźnię w fazie licytacji, pamięć, myślenie nieszablonowe oraz planowanie w fazie rozgrywki, co wpływa na rozwój osobisty.
  • Umiejętności podejmowania decyzji nabyte podczas gry w brydża często szybko przekładają się także na sukcesy zawodowe. Nie bez powodu wiele osobistości świata biznesu, zarówno w Polsce jak i na całym świecie regularnie spotyka się przy brydżowym stoliku. Znajomość gry w brydża warto też dodać do CV, gdyż jest to hobby cenione przez pracodawców (a jeśli szukasz ofert pracy to najlepiej skorzystać z portalu Jobsora)

Kurs Poznaj Zasady Gry to pięć spotkań (po 2.5 h), które składają się z wykładów teoretycznych (30 min) oraz części praktycznej (2 h) i podsumowującego turnieju brydżowego.Kiedy zacząć? Zawsze aktualne informacje o kursach szkoły WawaBrydż znajdziesz tutaj.

  • Podczas zajęć w WawaBrydż pokazujemy, że brydż sportowy to znacznie więcej niż tylko gra w karty i nie bez powodu znajduje się na liście kluczowych czynników sukcesu Billa Gatesa.
  • Nasz zespół instruktorów (więcej tutaj) stanowią pasjonaci gry w brydża, którzy chętnie dzielą się wiedzą i doświadczeniem z gry w wielu miejscach na świecie w imprezach rangi mistrzostw świata i Europy.
  • Podczas wykładu tłumaczymy niezbędną część zasad, prezentujemy przykłady, a następnie uczestnicy już mogą samodzielnie sprawdzić czy działają one w grze.

Dlaczego brydż
Jak twierdzi Przemysław Janiszewski (b. prezes Polimex-Mostostal SA, CEO Colas Slovakia), dzięki brydżowi nie boję się podejmować szybkich i odważnych decyzji. Gra uczy logicznego myślenia oraz przewidywania w sytuacji nieposiadania wszystkich danych. Brydż ukształtował mnie jako człowieka i menedżera. Z kolei według dra hab. Witolda Bieleckiego, b. rektora Akademii Leona Koźmińskiego i twórcy struktur programu MBA, Brydż pozwala ćwiczyć kreatywność oraz myślenie nieszablonowe, poprawia pamięć. Polecam tę grę wszystkim od studentów po menedżerów zarządzających, rekomendując zajęcia szkoły WawaBrydż.

W WawaBrydż prowadzimy zajęcia na żywo w Warszawie, online, a także organizujemy wyjazdy brydżowe na wielu szczeblach brydżowego wtajemniczenia (od kursów Poznaj Zasady Gry) po szkolenia specjalistyczne. Na zajęciach średnia wieku to około 45 lat, ale nikt nikomu w metryki nie zagląda. Stawiamy na integrację, więc staramy się, aby podczas zajęć zwracano się do siebie po imieniu, niezależnie czy ktoś ma 25, czy 75 lat – jak to przy brydżowym stole, co wszystkim wychodzi na dobre, ponieważ ze znajomości zawartych podczas brydża często tworzą się przyjaźnie lub biznesy na lata. Więcej możesz znaleźć na stronie WawaBrydż tutaj.