Grudniowy turniej – podsumowanie

sty 2, 2022

14 grudnia na COS Torwar w Warszawie odbył się turniej wspólny dla grup Król Kier oraz Król Karo, który jednocześnie był pierwszym turniejem dla uczestników kursu od podstaw „Poznaj zasady gry”, który rozpoczął się 16 listopada. Do rywalizacji stanęło aż 14 par, które mimo przyjacielskiej atmosfery zacięcie rywalizowały o zwycięstwo w turnieju. Podczas turnieju nie brakowało emocji brydżowych w postaci ostrych końcówek, czasem nawet z rekontrą (co stają się pewną tradycyjną w grupie wtorkowej). Nie zabrakło również spokojniejszych rozdań, w których gra skończyła się na czterech pasach i można było zebrać siły na kolejne rundy w turnieju korzystając z chwili przerwy.

Turniej przebiegł sprawnie, a nad wszystkich czuwał Paweł Szymaszczyk, który w ostatniej rundzie został wezwany do stolika by rozwiązać problem sędziowski. Okazało się, że rozgrywający miał 12 kart a jeden z obrońców 14 co wyszło dopiero w przedostatniej lewie. Paweł jako doświadczony i renomowany sędzia wydał werdykt sprawnie, dzięki czemu bez opóźnienia mogliśmy przejść do ogłoszenia wyników turnieju.

W klasyfikacji grup Króli zwyciężyły Agnieszka z Ulą, drugie miejsce przypadło Magdzie z Zuzią natomiast brąz zdobyli Ela oraz Eugeniusz reprezentujący grupę środową.

Mimo, że dla uczestników kursu od podstaw były to pierwsze kroki turniejowe to nie można było tego zauważyć podczas gry. W klasyfikacji „Poznaj zasady gry” pierwsze miejsce zdobyli Kasia i Konrad, którzy zajęli również wysoką lokatę we wspólnej rywalizacji. Drugie miejsce zajęli Iza i Grzegorz a trzecie miejsce Agnieszka i Agata.

Wszystkim serdecznie gratulujemy! Przypominamy, że rywalizacja w Pucharze Zimy trwa do końca grudnia, a zwycięscy zostaną nagrodzeni imiennymi pucharami. Aktualne klasyfikacje długofalowe w poszczególnych grupach możesz sprawdzić tutaj.

 

Pozdrowienia!
WawaBrydż Team