Jakub Wojcieszek koordynatorem sekcji Junior!

kwi 1, 2023

Jeśli dołączenie Roberta Lewandowskiego do Barcelony było dla Was hot newsem to mamy dla Was coś lepszego!🔥 Niecały rok temu założyliśmy sekcję WawaBrydż Junior (szczegóły tutaj), a teraz do naszego zespołu dołącza Arcymistrz Międzynarodowy i Mistrz Europy Open – Jakub Wojcieszek, znany i lubiany komentator oraz analityk brydżowych zmagań. Kuba pokieruje sekcją juniorską w naszej szkole! Poza przekazywaniem naszej pasji do brydża najmłodszym, chcemy dać możliwość rozwijania umiejętności oraz zdobywania doświadczenia, aby w przyszłości to nasi wychowankowie zdobywali medale na arenie krajowej i międzynarodowej! Trzymamy kciuki, aby osiągnięcia trenerskie Kuby były równie spektakularne co zawodnicze!
Więcej o naszych planach oraz aktualnych działaniach w sekcji WawaBrydż Junior możesz sprawdzić tutaj.

 

Jakub Wojcieszek
Pochodzi ze Szczecina. Zaczął grać w wieku 13. lat i jako junior zwiedził najpierw całą Polskę biorąc aktywny udział w Mistrzostwach Młodzieży, a potem różne zakątki świata reprezentując kraj na mistrzostwach międzynarodowych. Najważniejsze tytuły juniorskie: złoty medal drużynowych Mistrzostw Europy do lat 20. (Brasow, Rumunia), brązowy medal drużynowych Mistrzostw Świata do lat 25. (Istanbuł, Turcja) i złoty medal w parach Mistrzostw Europy do lat 25. (Burghausen, Niemcy). Pod koniec kariery juniorskiej (w wieku 24. lat) sięgnął także po drużynowe Mistrzostwo Europy (Ostenda, Belgia) w kategorii open.
W brydżu ceni to, jak kształtuje logiczne myślenie i konieczność współpracy w parze, a także – że uczy pokory, ponieważ porażki zdarzają się dużo częściej niż zwycięstwa (za to sukcesy smakują wyjątkowo).