WawaBrydż Junior – zajęcia dla dzieci

lut 12, 2022

Brydż to sport umysłowy, dzięki któremu rozwijamy umiejętności idące w parze ze szkolną nauką, dlatego w szkole WawaBrydż stworzyliśmy sekcję Junior z myślą o rozwoju młodzieży i wsparciu ich przyszłej kariery.

Brydż może być pasją Twojego dziecka – przekonasz się o tym biorąc udział w lekcji otwartej, która odbędzie się 5 marca (sobota) o godz. 12.00 w Centralnym Ośrodku Sportowym Torwar, ul. Łazienkowska 6A w Warszawie. Do udziału zachęcamy zarówno dorosłych jak i dzieci (preferowany wiek 9-14 lat)! Jest ona bezpłatna po uprzedniej rezerwacji miejsca tutaj.
Gra w brydża sportowego jest wskazana dla młodzieży z co najmniej kilku powodów:

  • Grając w brydża młodzież rozwija umiejętności przydatne w późniejszej karierze! Brydż sportowy (w odróżnieniu od towarzyskiego) to sport umysłowy, łączący wysiłek intelektualny ze sportową rywalizacją.
  • Brydż dla dzieci to możliwe benefity, do których należą ministerialne stypendia, punkty do liceum, udział w mistrzostwach Polski lub Europy lub świata w kategoriach U12 lub U15 w czasie nieporównywalnie szybszym w stosunku do innych sportów, co pozwala nie zaniedbać nauki, a nawet rozwinąć umiejętności w zakresie przedmiotów ścisłych, podobnie jak gra w szachy dla dzieci.
  • Gra w brydża wspiera również dobrą kondycję mózgu oraz rozwój funkcji poznawczych. Jeśli chcesz się dowiedzieć jaki wpływ ma gra w brydża na kondycję mózgu, przeczytaj nasz artykuł tutaj.
  • Gra w brydża ma również wpływ na sukcesy w życiu zawodowym – jak mówi Przemysław Janiszewski (b. prezes Polimex-Mostostal S.A., CEO Colas Slovakia, dyrektor w Unibep S.A.), dzięki brydżowi nie boję się podejmować szybkich i odważnych decyzji. Gra uczy logicznego myślenia oraz przewidywania w sytuacji nieposiadania wszystkich danych. Więcej o wpływie brydża na rozwój osobisty przeczytasz w naszym artykule tutaj.

Nie zastanawiaj się – zapisz swoją pociechę na lekcję otwartą WawaBrydż 5 marca (sobota) o godz. 12.00 w Centralnym Ośrodku Sportowym Torwar, ul. Łazienkowska 6A w Warszawie Do udziału zachęcamy zarówno dorosłych jak i dzieci (preferowany wiek 9-14 lat)!
Jest ona bezpłatna po uprzedniej rezerwacji miejsca tutaj.