Podsumowanie kursu „Poznaj zasady gry”

maj 25, 2023

Od 26 kwietnia środowe wieczory zostały wypełnione kolejnym kursem nauki brydża – Poznaj Zasady Gry, który odbył się przy ul. Polnej w Warszawie, w którym udział wzięło 14 osób! Przez 5 tygodni grupa ambitnych i zaangażowanych osób uczyła się podstaw licytacji i rozgrywki brydżowej, a także rozegrała swój pierwszy w życiu turniej brydża sportowego.

Podczas pierwszego spotkania uczestnicy otrzymali porządną pigułkę wiedzy. Omawialiśmy, między innymi na czym polega brydżowa rozgrywka i rządzące nią reguły. Na kolejnych spotkaniach skupiliśmy się na licytacji – jak dogadać się z partnerem tak, by wszyscy byli zadowoleni. Rozmawialiśmy również o zapisie – czyli o tym jak grać, żeby wygrać. Ten temat odpowiedział na liczne pytania dlaczego 3BA jest jednym z najczęściej granych kontraktów brydżowych i jaka jest różnica między brydżem sportowym a towarzyskim. Uczestnicy zapoznali się ze swoim pierwszym systemem licytacyjnym, czyli pewnego rodzaju regułami ułatwiającymi parze porozumienie w fazie licytacji.

Uczestnicy, a właściwie już zawodnicy – brydżyści – wykorzystywali niezwykłą kreatywność, nieszablonowe myślenie i zdolności analityczne podczas nauki gry w brydża, a to dopiero początek ich  przygody! Wykazali się dużą dozą logicznego myślenia, zadając trudne i trafne pytania.

Zwycięzcami turnieju podsumowującego kurs nauki brydża Poznaj Zasady Gry zostały Ania i Ewa, których nie zawodziła brydżowa intuicja, a ich dokładna rozgrywka pokazała, jak wiele już potrafią. Na drugim miejscu uplasowali się Krystyna wraz z Łukaszem, natomiast brąz zdobyli Kasia i Piotr. Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

W najbliższy wtorek zapraszamy na kontynuację nauki w grupie Walet Karo. Zgłębimy między innymi tajniki rozgrywki oraz poszerzymy naszą wiedzę licytacyjną o wiele przydatnych konwencji w tym jedną z najpopularniejszych na świecie tj. pytanie o starsze czwórki Staymana po otwarciu 1BA! Do zobaczenia!