Relacja z turnieju podsumowującego kurs „Poznaj zasady gry”

kw. 6, 2022

Od 30 marca środowe wieczory zostały wypełnione kolejnym kursem nauki brydża – Poznaj Zasady Gry, który odbył się w LO Czackiego przy ul. Polnej. Tym razem w kursie wzięła udział kameralna grupa entuzjastów tej pięknej gry – 12 osób!

Przez 5 tygodni grupa ambitnych i zaangażowanych osób uczyła się podstaw licytacji i rozgrywki brydżowej, a także rozegrała (często swój pierwszy w życiu!) turniej podsumowujący kurs.

Podczas pierwszego spotkania uczestnicy otrzymali porządną pigułkę wiedzy, między innymi na czym polega brydżowa rozgrywka i rządzące nią reguły.
Na kolejnych spotkaniach skupiliśmy się na licytacji – jak dogadać się z partnerem tak, by wszyscy byli zadowoleni. Rozmawialiśmy również o zapisie – czyli o tym jak grać, żeby wygrać. Ten temat odpowiedział na liczne pytania dlaczego 3BA jest jednym z najczęściej granych kontraktów brydżowych i jaka jest różnica między brydżem sportowym a towarzyskim.
Na kolejnych, czwartych zajęciach uczestnicy zapoznali się ze swoim pierwszym systemem licytacyjnym, czyli pewnego rodzaju regułami ułatwiającymi parze porozumienie w fazie licytacji.

Uczestnicy zajęć wykorzystywali niezwykłą kreatywność, nieszablonowe myślenie i zdolności analityczne podczas nauki gry w brydża, a to dopiero początek ich  przygody! Wykazali się dużą dozą logicznego myślenia, zadając trudne i trafne pytania.

Zwycięzcą turnieju indywidualnego (partnerzy zmieniali się co rozdanie!) podsumowującego kurs nauki brydża Poznaj Zasady Gry została Kasia, której nie zawodziła brydżowa intuicja, a jej staranna rozgrywka końcówek pokazała, jak wiele już potrafi. Na drugim miejscu uplasowała się Ola, natomiast brąz zdobył dwunastoletni Aleksander, który jest najmłodszym medalistą w historii kursów od podstaw! Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

W najbliższą środę zapraszamy na kontynuację nauki w nowoutworzonej grupie Dama Kier. Zgłębimy między innymi tajniki rozgrywki oraz poszerzymy naszą wiedzę licytacyjną o wiele przydatnych konwencji w tym jedną z najpopularniejszych na świecie tj. pytanie o starsze czwórki Staymana po otwarciu 1BA! Do zobaczenia!

 

Pozdrowienia!
WawaBrydż Team