Turniej podsumowujący kurs „Poznaj zasady gry”

mar 21, 2022

W czwartek 17 lutego rozpoczęliśmy kolejny kurs nauki brydża – Poznaj Zasady Gry, który odbył się na COS Torwar, w którym udział wzięło 23 adeptów tej niezwykle interesującej gry! Uczestnicy poznali na nich sporo przydatnych informacji, między innymi na czym polega brydżowa rozgrywka i rządzące nią reguły. Na kolejnych zajęciach skupiliśmy się na licytacji – jak dogadać się z partnerem tak, by wszyscy byli zadowoleni. Trzecie, według niektórych najtrudniejsze zajęcia, poświęciliśmy zapisowi – czyli jak grać tak, żeby wygrać – wyjaśniło się, dlaczego 3BA jest jednym z najczęściej granych kontraktów brydżowych i jaka jest różnica między brydżem sportowym a towarzyskim.

Tydzień temu uczestnicy zapoznali się ze swoim pierwszym systemem licytacyjnym, czyli pewnego rodzaju regułami ułatwiającymi parze porozumienie w fazie licytacji, co w przypadku popularnie stosowanej treflówki lub trefla przygotowawczego nie jest takie proste. Dzięki poznanemu systemowi naturalnemu gracze mogą ustalić optymalny kolor do gry oraz zadecydować o wysokości kontraktu – czy będzie to częściówka, końcówka, a może nawet wielki szlem? A skoro już o szlemach i szlemikach mowa – kontrakty na poziomie 6 pojawiły się na turnieju podsumowującym nasz kurs Poznaj Zasady Gry rozgrywanym na ostatnich zajęciach, zatem emocji nie brakowało!

Rozdania były niezwykle interesujące – niemal w każdym z nich czaił się ukryty motyw. Uczestnicy jednak nie mieli większych problemów, by sobie z nimi poradzić. A była ich niebagatelna liczba, bo aż 10 duetów! Zwycięzcami turnieju zostali Małgosia i Piotr. Zdobywcy pierwszego miejsca mogli pochwalić się wygranym 6 karo z rekontrą, za które otrzymali aż 1380 punktów! Na drugim miejscu uplasowali się panowie Paweł W z imiennikiem Pawłem G! Trzecie miejsce na podium zajęły Ela z Gosią, które pokazały, że trzeba grać do końca i w ostatniej rundzie wywalczyły brąz wygrywając szlemika z kontrą oraz obkładając 3BA. Wielkie gratulacje dla wyżej wymienionych oraz dla pozostałych uczestników – turniej przebiegał w świetnej, pełnej przyjacielskiej rywalizacji atmosferze!

Turniej podsumował nasz kurs Poznaj Zasady Gry, ale nie osiadamy na laurach i zapraszamy wszystkich serdecznie w kolejny czwartek na kontynuację kursu w grupie Dama Pik, na której zgłębimy między innymi tajniki rozgrywki oraz poszerzymy naszą wiedzę licytacyjną o wiele przydatnych konwencji!

Pozdrowienia!
WawaBrydż Team