Relacja z wrześniowego wyjazdu brydżowego

wrz 18, 2023

Wrzeszczy wrzesień, że już jesień, a tuż przed jej rozpoczęciem odbył się wyjazd brydżowy WawaBrydż w Suchedniowie.

Gościliśmy tam po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni! Udział wzięło ponad 80 brydżystów, którzy na koniec miny mieli zadowolone:)
Odbyło się wiele turniejów w różnych kategoriach, natomiast wszystkie z nich łączyła miła, ale i sportowa atmosfera.

Rozpoczęliśmy w czwartek od dwóch turniejów dodatkowych, a w obu triumfowali Norbert Krzystanek i Marek Dudkiewicz!

W piątkowy poranek przyjechali kolejni uczestnicy i od razu mieli okazję zdobyć nową wiedzę podczas wybranego przez siebie wykładu. Łukasz opowiadał o wykorzystaniu obecności przy stole podczas rozgrywki natomiast Igor analizował licytację jedno i dwustronną. Podczas turniejów, jak i w przerwach, każdy z uczestników miał możliwości konsultacji rozegranych rozdań oraz teoretycznych zagadnień brydżowych z instruktorami, którzy chętnie dzielili się wiedzą oraz dawali wskazówki, a także grali w parach z uczestnikami 🙂

W 1 turnieju kongresowym w grupie bardziej doświadczonej zwyciężyli Urszula Stępień i nie kto inny jak Igor Łosiewicz, zaś w grupie zielonej triumfowały Magda Kowalczyk i Martyna Przyborek. Drugi turniej kongresowy to zwycięstwo Doroty Różalskiej-Kiepek oraz Ewy Łoń (także i trzeci…), natomiast w drugiej grupie Kasi Jankowskiej z Piotrem Pilacińskim, a kolejny triumf to inna mikstowa para – Małgosia Mikołajczyk i Grzegorz Górniak. Piątek zakończyliśmy wspólną zabawą integracyjną, czyli kalamburami wraz z quizem muzycznym, a potem tańcami 🙂 W tej konkurencji (po dogrywce, więc i zaciętej rywalizacji!) zwyciężyła drużyna pod nazwą „szłem w bez atu”!

 

 

 

 

 

+

+

+

Sobota odbyła się pod hasłem turnieju drużynowego – przypomnijmy, że drużynę w brydżu stanowią 2 pary, które grają na 2 stołach – na jednym na linii NS, a na drugim na linii EW. Po eliminacjach odbyły się półfinały i następnie finał, w którym zwyciężył team Wydry. W składzie Agata i Paweł Orłowscy oraz Mirek Szałkowski i Paweł Wydra.

+

+

+

+

Na zakończenie dnia odbył się z kolei turniej… indywidualny! Tak, tak też się da:) Co rozdanie zmienialiśmy partnerów, więc trzeba było wykazać się elastycznością, dopasowaniem do systemów i zrozumieniem. Najlepiej zrobili to Małgosia Kułakowska w grupie czerwonej i Sławek Wiśniewski w zielonej!

W niedzielny poranek gdy ptaszki ćwierkały… wróć… ranne ptaszki grały kolejny turniej – wygrali Piotr Pilaciński i Grzegorz Witkowski. W kończącym nasz wyjazd turnieju w grupie czerwonej wygrały Monika Kidoń i Anna Kędzior, natomiast w zielonej Waldemar Janczewski i MIeczysław Łyczko. Ci ostatni dzięki dobrym wynikom w pozostałych turniejach zwyciężyli też w punktacji długofalowej w swojej grupie. W „czerwonych” najlepsza okazała się Ewa Łoń, wyprzedzając swoją stałą partnerkę Dorotą lepszym wynikiem w indywiduelu.  Gratulacje dla wszystkich! Pełne wyniki tutaj. Warto też nadmienić, że od piątku do niedzieli odbywały się również gry sparingowe dla grupy ligowej (6 par), a najlepsi okazali się Grzegorz Witkowski i Ania Sencerz.

+

+

+

+

Dziękujemy wszystkim za udział i doskonałą zabawę, mamy nadzieję, że widzimy się już niebawem!
Na kolejny wyjazd zapraszamy na początku listopada – w dniach 3-6 do Mikorzyna, a zapisy znajdują się pod linkiem tutaj.