Relacja z marcowego wyjazdu brydżowego

mar 29, 2022

Wyjazd brydżowy w miejscowości Stawiszcze za nami!

W całym wyjeździe udział wzięło prawie 100 osób, odbyło się 11 turniejów, 5 wykładów, a każdego wieczoru zabawy organizowane. Ale jak to było od początku?
Ostatni weekend marca rozpoczęliśmy dwoma turniejami dodatkowym oraz zapoznawczym, w którym udział wzięło 18 par! Najlepiej zapoznali się Marek z Agnieszką zdobywając prawie 85% i pierwsze miejsce! (oj znali się sporo wcześniej…) Podczas brydżowej rywalizacji odbywał się także kurs brydża od podstaw prowadzony przez Igora i Asię. Grupa wyjątkowo szybko odkrywała tajniki brydża i po kilku lekcjach stanęła do rywalizacji z bardziej doświadczonymi graczami nie oddając jednak łatwo pola (brydżowego stołu) przeciwnikom. Po zmaganiach brydżowych przyszedł czas na zabawę integracyjną, którą były grupowe kalambury, a jedną z kategorii do odgadywania były konwencje brydżowe (np. 7BA z rekontrą, których pokazanie nawet dla tak doświadczonego brydżysty jak Igor stanowiło nie lada wyzwanie).

W piątkowy poranek przyjechali kolejni uczestnicy i od razu mieli okazję zdobyć nową wiedzę podczas wybranego przez siebie wykładu. Łukasz opowiadał o „Rozgrywce wywiadowczej” natomiast Igor prezentował o „Blokowaniu i kontrowaniu”, co zdecydowanie jest tym co lubi w brydżowej licytacji najbardziej. Zdobytą wiedzę wszyscy mogli wykorzystać w kolejnym turnieju par. Podczas, każdego turnieju jak i w przerwach, każdy z uczestników miał możliwości konsultacji rozegranych rozdań oraz teoretycznych zagadnień brydżowych z instruktorami, którzy chętnie dzielili się wiedzą oraz dawali wskazówki, a także grali w turniejach 🙂

Po oficjalnym rozpoczęciu wyjazdu przystąpiliśmy do pierwszego turnieju kongresowego, w którym w grupie Asów triumfowały Renata i Izabella, wielokrotnie nagradzane już wcześniej pucharami WawaBrydż, a w grupie Króli Iza z Grzegorzem, dla których to był pierwszy wyjazd z naszą społecznością. Brydżowych emocji nie brakowało, ale wszyscy oczekiwali imprezy tanecznej, ponieważ mimo brydżowej rywalizacji na wyjazdach panuje przyjacielska atmosfera. Co tu dużo mówić, lubimy wspólnie spędzać czas 🙂

Sobotę rozpoczęliśmy wykładami, a następnie przystąpiliśmy do Mistrzowskiego turnieju par, który został podzielony na eliminacje i fazę finałową – triumfowali Paulina i Marek, brawo! Po całym dniu przyszedł czas na szalony turniej, w którym triumfowali Renata z Piotrem. Był to turniej inny niż pozostałe, ze względu, że w każdym rozdaniu obowiązywały dodatkowe zasady w rozgrywce i licytacji, np. każda odzywka musiałabyć zalicytowana z przeskokiem czy rozgrywka toczyła się bez dziadka! Podczas turnieju nie brakowało śmiechu do łez, a również brydżowo trzeba było się wykazać sprytem w wykorzystaniu szalonych zasad!

Weekend brydżowy minął szybko, ale to tak już jest w miłej atmosferze i przyszedł czas na oficjalne zakończenie wyjazdu i wręczenie pucharów oraz medali dla najlepszych. Dziękujemy wszystkim za udział i nie możemy się doczekać kolejnego wyjazdu, który planujemy na 16-19 czerwca – szczegóły podamy wkrótce! Liczymy, że spotkamy się w jeszcze większym gronie i spędzimy ponownie miło czas razem! Pełne wyniki można znaleźć tutaj.

Do zobaczenia!
Zespół WawaBrydż