Skontaktuj się z nami:

693 264 277

info@wawabrydz.pl

Turniej podsumowujący kurs „Poznaj zasady gry”

listopad 4, 2021

Od 5 października wtorkowe wieczory zostały wypełnione kolejnym kursem nauki brydża – Poznaj Zasady Gry, który odbył się na COS Torwar. Na pierwsze zajęcia, zawitała niemała grupa adeptów tej niezwykle interesującej gry! Uczestnicy poznali na nich sporo przydatnych informacji, między innymi na czym polega brydżowa rozgrywka i rządzące nią reguły. Na kolejnych zajęciach skupiliśmy się na licytacji – jak dogadać się z partnerem tak, by wszyscy byli zadowoleni. Trzecie, według niektórych najtrudniejsze zajęcia, poświęciliśmy zapisowi – czyli jak grać, żeby wygrać – wyjaśniło się, dlaczego 3BA jest jednym z najczęściej granych kontraktów brydżowych i jaka jest różnica między brydżem sportowym a towarzyskim.
Tydzień temu uczestnicy zapoznali się ze swoim pierwszym systemem licytacyjnym, czyli ustalonymi regułami ułatwiającymi parze porozumienie w fazie licytacji, co w przypadku popularnie stosowanej treflówki lub trefla przygotowawczego nie jest takie proste. Dzięki poznanemu systemowi naturalnemu gracze mogą ustalić optymalny kolor do gry oraz zadecydować o wysokości kontraktu. Na turnieju podsumowującym zawodnicy odważnie licytowali końcówki, które aż dwukrotnie doczekały się rekontry! Jeden z tych kontraktów przyniósł punkty obrońcom, którzy pozwolili rozgrywającemu wziąć tylko 7 z 10 potrzebnych mu lew. Natomiast w drugim przypadku, nasza zwycięska para zebrała komplet potrzebnych lew i zrealizowała kontrakt 4 pik z rekontrą!

Rozdania były niezwykle interesujące, a emocje nie opuszczały naszych zawodników do ostatniej karty! Do rywalizacji stanęło aż 10 par! Na 3 miejscu mimo swojej nieudanej kontry stanęli Paweł z Maćkiem, chłopaki przez cały turniej pozostali wierni pikom i bez atu, a w ich historii zapisały się same końcówki!
Drugie miejsce należało do nowo stworzonej pary – Marty i Krzysztofa, których nie zawiodła brydżowa intuicja i wiedzieli kiedy należy końcówkę odpuścić, a kiedy dać grać przeciwnikom i bezlitośnie ich obkładać! Złoto należało do zdecydowanie najszybszej pary, dla której najważniejsza jest dobra zabawa, ale jak sami przyznają: ciężko znoszą porażki. Serdeczne gratulacje dla zwycięzców – Moniki i Michała, których zapał nie opuszczał do samego końca!

Turniejem podsumowaliśmy kurs Poznaj Zasady Gry, ale nie spoczywamy na laurach i zapraszamy wszystkich serdecznie w kolejny wtorek na kontynuację nauki w grupie Król Karo, na której zgłębimy między innymi tajniki rozgrywki oraz poszerzymy naszą wiedzę licytacyjną o wiele przydatnych konwencji w tym jedną z najpopularniejszych na świecie tj. pytanie o starsze czwórki Staymana po otwarciu 1BA!

Pozdrowienia!
WawaBrydż Team