Turniej podsumowujący kurs „Poznaj zasady gry”

maj 4, 2022

ALE JAZZ! 8 czerwca na COS Torwar odbyły się dwa duże wydarzenia turniej podsumowujący kurs brydża oraz towarzyszący mu koncert Sanah. Uczestnicy obu wydarzeń wskazywali, że atmosfera była świetna tu i tu, natomiast większe emocje towarzyszyły brydżystom. Zapraszamy do przeczytania relacji z kursu oraz turnieju!

Od 11 maja środowe wieczory zostały wypełnione kolejnym kursem nauki brydża – Poznaj Zasady Gry, który odbył się na COS Torwar. Na pierwsze zajęcia, zawitała niemała grupa adeptów tej niezwykle interesującej gry, a w sumie udział w kursie wzięło 25 osób! Uczestnicy poznali na nich sporo przydatnych informacji, między innymi na czym polega brydżowa rozgrywka i rządzące nią reguły. Na kolejnych zajęciach skupiliśmy się na licytacji – jak dogadać się z partnerem tak, by wszyscy byli zadowoleni. Trzecie, według niektórych najtrudniejsze zajęcia, poświęciliśmy zapisowi – czyli jak grać, żeby wygrać – wyjaśniło się, dlaczego 3BA jest jednym z najczęściej granych kontraktów brydżowych i jaka jest różnica między brydżem sportowym a towarzyskim.
Tydzień temu uczestnicy zapoznali się ze swoim pierwszym systemem licytacyjnym, czyli ustalonymi regułami ułatwiającymi parze porozumienie w fazie licytacji. Co w przypadku popularnie stosowanej treflówki lub trefla przygotowawczego nie jest takie proste. 

Rozdania były niezwykle interesujące, a emocje nie opuszczały naszych zawodników do ostatniej karty! Na 3 miejscu stanęli Agnieszka z Łukaszem, którzy w ostatniej rundzie rywalizowali o tę pozycję z Anią i Beatą.
Co ciekawe walka o najwyższe pozycje w turnieju odbyła się również w ostatniej rundzie. Drugie miejsce zajęli Robert z Krzysztofem, którzy mimo nieobecności na pierwszych zajęciach szybko nadrobili materiał. Złoto należało do zdecydowanie najszybciej grającej pary Małgosi i Andrzeja!

Turniejem podsumowaliśmy kurs Poznaj Zasady Gry, ale nie spoczywamy na laurach i zapraszamy wszystkich serdecznie w kolejną środę na kontynuację nauki w grupie Dama Kier, na której zgłębimy między innymi tajniki rozgrywki oraz poszerzymy naszą wiedzę licytacyjną o wiele przydatnych konwencji w tym jedną z najpopularniejszych na świecie tj. pytanie o starsze czwórki Staymana po otwarciu 1BA!

Pozdrowienia!
WawaBrydż Team