Warsztaty brydżowe 18.04.2020 online – podsumowanie!

kw. 29, 2020

Warsztaty brydżowe odbywają się nawet w czasach epidemii
Już po raz trzeci w tym roku odbyły się warsztaty brydżowe, tym razem poświęcone praktycznym aspektom wistowania. Rozpoczęły się wykładem Łukasza Witkowskiego „Jak skutecznie wistować w środkowej fazie rozdania”. Uczestnicy ćwicząc kreatywne myślenie poznali kilka praktycznych sposobów pozwalających na uzyskanie jak najpełniejszego obrazu rozdania. Przekonali się, że trzeba analizować licytację i można z niej wyciągnąć wiele wniosków pozwalających później „grać jak w widne”, czyli tak jak gdyby wszyscy mieli odkryte karty.

Po wykładzie wszyscy uczestnicy przystąpili do turnieju na jednej z dedykowanych platform do gry, podczas którego zmierzyli się z problemami przygotowanymi przez prowadzących. Po turnieju odbyła się analiza najciekawszych rozdań. Najwięcej udanych zagrań w ten sobotni dzień mieli Gregwj oraz Rybienko, czyli Grzegorz i Hubert. Na drugim miejscu znalazły się Monika i Małgosia, a trzecie przypadło Ani oraz Ewie. Serdecznie gratulujemy!

Wykład odbył się w formie videokonferencji. Jak wiemy brydż jest sportem umysłowym, którego istotną częścią jest rywalizacja – tak obecnie zachęcamy do szlifowania swoich umiejętności nie wychodząc z domu, aby przy najbliższej okazji spotkania przy zielonym stoliku móc wykorzystać nowe umiejętności.

Zapraszamy na nasze kolejne warsztaty rozgrywkowe, które odbędą się 16.05 (sobota), a ich tematem przewodnim wykładu będzie jak trzymać karty przy orderach – opowiemy jak rozgrywający może skutecznie ukryć swoje karty przed obrońcami i przekazać im…. inny obraz rozdania niż w rzeczywistości występuje!