Relacja z czerwcowego wyjazdu brydżowego

cze 20, 2022

Czerwcowy wyjazd brydżowy (już niestety) za nami!

Wyjazd brydżowy, w którym udział wzięło 96 osób rozpoczęliśmy w czwartek turniejem już przed południem, a zwyciężyły w nim Gosia i Monika! Podczas brydżowej rywalizacji odbywał się także kurs brydża od podstaw prowadzony przez Igora. Grupa wyjątkowo szybko odkrywała tajniki brydża i po kilku lekcjach stanęła do rywalizacji z bardziej doświadczonymi graczami nie oddając jednak łatwo pola (brydżowego stołu) przeciwnikom. Po zmaganiach brydżowych przyszedł czas na zabawę w postaci szalonego turnieju brydżowego połączonego z quizem muzycznym, w którym za prawidłowe odpowiedzi można było zdobyć dodatkowe impy!

W piątkowy poranek przyjechali kolejni uczestnicy i od razu mieli okazję zdobyć nową wiedzę podczas wybranego przez siebie wykładu. Łukasz opowiadał o wykorzystaniu koloru przeciwnika w licytacji natomiast Igor prezentował o współpracy między obrońcami. Podczas turniejów, jak i w przerwach, każdy z uczestników miał możliwości konsultacji rozegranych rozdań oraz teoretycznych zagadnień brydżowych z instruktorami, którzy chętnie dzielili się wiedzą oraz dawali wskazówki, a także grali w parach z uczestnikami 🙂

Po oficjalnym rozpoczęciu wyjazdu przystąpiliśmy do pierwszego turnieju kongresowego, w którym w grupie Asów triumfowali Andrzej i Filip, a w grupie Króli Alicja i Ewa. Brydżowych emocji nie brakowało, ale wieczorem przyszedł czas na zabawę, podczas której można było potańczyć oraz porozmawiać nie tylko o brydżu (ale na pewno kilka rozdań zostało przeanalizowanych 😀 ).

Sobotę rozpoczęliśmy wykładami, a następnie przystąpiliśmy do Mistrzowskiego Turnieju Par, który został podzielony na eliminacje i fazę finałową – triumfowali Witold i Grzegorz, brawo! Po całym dniu przyszedł czas na szalony turniej, który wygrali Renata z Piotrem. Był inny niż pozostałe, ponieważ w każdym rozdaniu obowiązywały dodatkowe zasady w rozgrywce i licytacji, np. każda odzywka musiała być zalicytowana z przeskokiem albo rozgrywka toczyła się bez dziadka! Podczas turnieju nie brakowało śmiechu do łez, a również brydżowo trzeba było się wykazać sprytem w wykorzystaniu szalonych zasad!

W niedzielę ranne ptaszki walczyły w turnieju dodatkowym, który padł łupem Magdy i Eli. Następnie odbyły się ostatnie wykłady wyjazdu, a po nich przyszedł czas na Pożegnalny Turniej Kongresowy.

Weekend brydżowy minął szybko, ale to tak już jest w miłej atmosferze i przyszedł czas na oficjalne zakończenie wyjazdu i wręczenie pucharów oraz medali dla najlepszych. Dziękujemy wszystkim za udział i nie możemy się doczekać kolejnego wyjazdu, który planujemy na 8-11 września – szczegóły podamy wkrótce (rezerwujcie termin)! Liczymy, że spotkamy się w jeszcze większym gronie i spędzimy ponownie miło czas razem! Pełne wyniki można znaleźć tutaj.

Do zobaczenia!
Zespół WawaBrydż