MISJA

Naszą misją jest pokazanie, że brydż sportowy to znacznie więcej niż tylko gra w karty i nie bez powodu znajduje się na liście kluczowych czynników sukcesu Billa Gatesa.

MISJA

Naszą misją jest pokazanie, że brydż sportowy to znacznie więcej niż tylko gra w karty i nie bez powodu znajduje się na liście kluczowych czynników sukcesu Billa Gatesa.

O NAS

Nasz zespół prowadzi zajęcia brydżowe na każdym poziomie brydżowego wtajemniczenia ze stałą pasją i zaangażowaniem. Na każde ze spotkań składa się część teoretyczna (ok. 0,5 h) w postaci wykładu (z częstymi odniesieniami do treści ze świata kultury lub zasad biznesu) oraz praktyczna (ok. 2h), podczas której można od razu sprawdzić otrzymaną porcję teorii.

HISTORIA

WawaBrydż to szkoła założona przez pasjonatów brydża– Łukasza Witkowskiego oraz Igora Łosiewicza, którzy brydżową karierę rozpoczęli od wygranych Mistrzostw Polski Młodzików w 2006 roku, następnie szlifowali wiedzę w warszawskim XIV LO im. Staszica z brydżowymi tradycjami.

Zdobyli wiele medali mistrzostw Polski, Europy i świata dochodząc do wniosku, że jeszcze większą radość sprawia im przekazywanie wiedzy, a także stworzyli zgrany zespół instruktorów. Cały zespół WawaBrydż anagażuje się w liczne brydżowe projekty (m.in. trenowanie kadry Polski U-20) oraz uczestniczy w najbardziej prestiżowych turniejach krajowych i zagranicznych.

HISTORIA

WawaBrydż to szkoła założona przez pasjonatów brydża– Łukasza Witkowskiego oraz Igora Łosiewicza, którzy brydżową karierę rozpoczęli od wygranych Mistrzostw Polski Młodzików w 2006 roku, następnie szlifowali wiedzę w warszawskim XIV LO im. Staszica z brydżowymi tradycjami.

Następnie zdobyli wiele medali mistrzostw Polski, Europy i świata dochodząc do wniosku, że jeszcze większą radość sprawia im przekazywanie wiedzy, a także stworzyli zgrany zespół instruktorów. Cały zespół WawaBrydż anagażuje się w liczne brydżowe projekty (m.in. trenowanie kadry Polski U-20) oraz uczestniczy w najbardziej prestiżowych turniejach krajowych i zagranicznych.

WYKŁADOWCY

  

dr ŁUKASZ WITKOWSKI

Dyrektor generalny, wykładowca, instruktor brydża

Doktor nauk ekonomicznych, absolwent Akademii Leona Koźmińskiego. Zawodowo zajmuje się online marketingiem oraz rozwojem aplikacji mobilnych.

Arcymistrz grający w ekstraklasie, posiada tytuł Mistrza Świata w brydżu sportowym oraz pięć tytułów mistrza Europy w kategoriach juniorskich. Instruktor i wykładowca, który potrafi zaangażować publiczność prezentując logikę brydżowych zagadnień w odniesieniu do świata kultury lub zagadnień ekonomicznych.

IGOR ŁOSIEWICZ

Dyrektor operacyjny, wykładowca, instruktor brydża

Absolwent budownictwa na Politechnice Warszawskiej, absolwent Akadamii Leona Koźmińskiego. Doradca ds. nieruchomości komercyjnych w Dwell Properties oraz ekspansji sieci handlowych w Expandeo.

Utytułowany brydżysta, m.in. Mistrz Świata do lat 20 i Akademicki Mistrz Europy. Podczas swoich wykładów regularnie rozbawia każdą widownię znajdując analogię w świecie biznesu do schematów występujących w brydżowej teorii.

JAKUB WOJCIESZEK

Koordynator sekcji Junior, wykładowca, instruktor brydża, trener grupy wyczynowej

Zaczął grać w wieku 13. lat i na początku kariery brał aktywny udział w Mistrzostwach Młodzieży.
Mistrz Europy do lat 20 i 25, brązowy medalista drużynowych Mistrzostw Świata do lat 25 i  drużynowy mistrz Europy w kategorii open.
W brydżu ceni to, jak kształtuje logiczne myślenie i konieczność współpracy w parze, a także – że uczy pokory, ponieważ porażki zdarzają się dużo częściej niż zwycięstwa, ale za to sukcesy smakują wyjątkowo, czego szybko dowiadują się jego podopieczni!

dr EWA MAKSYMIUK

Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu

Doktor nauk fizycznych, absolwentka Akademii Leona Koźmińskiego. Analityk danych, kontroler finansowy

Wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski. Jako wykładowca najtrudniejsze zagadnienia sprowadza do prostych odpowiedzi. Zaangażowana również w nauczanie brydza Seniorów oraz pacjentów z chorobą Alzheimera.

PAWEŁ SZYMASZCZYK

IT manager, wykładowca, sędzia,  instruktor brydża

Selekcjoner reprezentacji Polski do lat 20 w brydżu sportowym, instruktor i sędzia państwowy, wielokrotny Mistrz Polski, w samej konkurencji Open dwukrotnie w 2019 roku, zwycięzca kursokonferencji sędziowskiej (2017) z tytułem najlepszego sędziego w Polsce. W znakomitej atmosferze prowadzi turnieje, dyskusje i wykłady nawet na najtrudniejszy temat.

HANNA CIUŃCZYK

Manager, wykładowca

Absolwentka lingwistyki stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim, zawodowo zajmująca się administracją w międzynarodowej korporacji.

Wielokrotna reprezentantka Polski juniorek w brydżu sportowym z międzynarodowymi sukcesami – vice mistrzyni Europy (2017) oraz świata juniorek do lat 26 (2018). Potrafi dodać otuchy każdemu brydżyście, prowadzi pasjonujące wykłady także w języku angielskim.

ANNA ZARĘBA

Wykładowca

Absolwentka metod ilościowych w ekonomii na SGH, wielokrotna reprezentantka Polski Juniorek.

Mistrzyni Europy Juniorek (2019), wicemistrzyni świata i Europy juniorek do lat 26 (2018), zdobyła wiele medali mistrzostw Polski i laurów w międzynarodowych turniejach, o których chętnie opowiada podczas swoich wykładów zarażając pasją do brydża.

JOANNA SZYMASZCZYK

Wykładowca, instruktor brydża

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, która uwielbia nietypowe połączenia, takie jak polonistyka i brydż. W swojej pracy semestralnej badała „Jak przy stole (red. brydżowym) zwracać się wypada?”.

Wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski Juniorów. Do karcianego świata wprowadził ją brat i teraz sama, z pozytywną energią pokazuje brydżowy świat.

 

Zofia Trojan

Wykładowca

Studentka SGH, wicemistrzyni Mistrzostw Polski Juniorów i złota medalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Umysłowych. Jej przygoda z brydżem zaczęła się jak miała 8 lat przy rodzinnym stole, co czuć w atmosferze na zajęciach które prowadzi.
Uwielbia sporty zimowe w szczególności snowboard i jest pasjonatką dobrych planszówek. W wolnym czasie lubi oglądać musicale w teatrze muzycznym i obejrzeć dobry serial.

KACPER KOPKA

Wykładowca, instruktor brydża

Absolwent XIV Liceum im. Staszica w Warszawie., student SGH oraz Akademii Leona Koźmińskiego. Mistrz międzynarodowy w brydżu sportowym, zawodnik ekstraklasy, sędzia okręgowy, reprezentant Polski w kategorii Open (2019) oraz juniorów (od 2014).

Wiele sukcesów brydżowych, m.in. mistrz Polski teamów open, mistrz świata i Europy w kategorii par i drużynowej U-20, wybrany indywidualnie najlepszym zawodnikiem Otwartych Mistrzostw Świata Juniorów w Opatiji (2019). Aktywny siatkarz, choć z nieco mniejszymi sukcesami niż w brydżu 🙂

JAKUB DZIUBA

Instruktor brydża

Student Akademii Leona Koźmińskiego. Wielokrotny medalista turniejów młodzieżowych, były reprezentant Polski w kategorii U15. Mimo młodego wieku, brydż jest nieodłączną częścią jego życia i promuje grę na żywo oraz online na różne sposoby. Szkoląc zarówno młodzież jak i dorosłych odkrywa tajemnice brydża w przyjemny i przystępny sposób. Chętnie przeanalizuje każde rozdanie!

EWA DZIUBIŃSKA

Wykładowca

Absolwentka SGH, wielokrotna medalistka w zawodach juniorskich, w tym złotego medalu na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Umysłowych. Podczas zajęć wprowadza przyjacielską atmosferę i chętnie odpowiada na pytania postawione przez uczestników. W wolnej chwili zajmuje się domową dżunglą oraz czyta kryminały.

 

FILIP TROJAŃSKI

Wykładowca, instruktor brydża

Absolwent II Liceum im. Stefana Batorego w Warszawie, Student SGH, wielokrotny medalista turniejów młodzieżowych. Posiada duże doświadczenie turniejowe, którym chętnie się dzieli podczas wykładów oraz w trakcie zajęć. Poza brydżem uprawia również sporty zimowe, tj. jazda na nartach, łyżwach oraz desce snowboardowej.

Michał Maszenda

Studiuje weterynarię, Drużynowy Mistrz świata w kategorii do lat 15 oraz drużynowy mistrz Europy w tej samej kategorii, cały czas aktywnie bierze udział w rozgrywkach brydżowych i zdecydowanie nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.
Poza grą w brydża jego ulubionymi zajęciami jest czytanie książek oraz znajdowanie ciekawostek o zwierzętach.
Dużo się uśmiecha i zawsze chętnie służy pomocą i dobrą radą podczas zajęć brydżowych.

Michalina Krysiak

Wykładowca

Studentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, zawodowo zajmująca się marketingiem w TV.

Wielokrotna medalistka turniejów młodzieżowych m.in. Ogólnopolskiej Olimpiady Sportów Umysłowych, czy Mistrzostw Polski Juniorów.
Sędzia okręgowy Polskiego Związku Brydża Sportowego. Jej największym marzeniem jest sędziowanie największych międzynarodowych turniejów brydżowych.

BARTOSZ CHMURSKI

Wykładowca

Z wykształcenia ekonomista, zawodowy brydżysta, arcymistrz światowy, posiadacz tytułu World Life Master

Reprezentant Polski w kategorii Open, pięciokrotny drużynowy mistrz Polski. Jego największy sukces to Puchar Bermuda Bowl 2019 – tytuł Drużynowego Mistrza Świata z reprezentacją Polski. Jeden z najbardziej utytułowanych wykładowców jakich można posłuchać. Otwarty na pytania, wybitny specjalista od strategii w licytacji.

dr ŁUKASZ WITKOWSKI

Dyrektor generalny, wykładowca, instruktor brydża

Doktor nauk ekonomicznych, absolwent Akademii Leona Koźmińskiego. Specjalista ds. strategii w branży online marketingu.

Arcymistrz grający w ekstraklasie, posiada tytuł Mistrza Świata oraz pięć tytułów mistrza Europy w kategoriach juniorskich. Wykładowca, który potrafi zaangażować publiczność prezentując logikę brydżowych zagadnień w odniesieniu do świata kultury lub zagadnień ekonomicznych.

IGOR ŁOSIEWICZ

Dyrektor operacyjny, wykładowca, instruktor brydża

Absolwent budownictwa na Politechnice Warszawskiej, absolwent Akademii Leona Koźmińskiego. Doradca ds. nieruchomości komercyjnych w Dwell Properties oraz ekspansji sieci handlowych w Expandeo.

Utytułowany brydżysta, m.in. Mistrz Świata do lat 20 i Akademicki Mistrz Europy, występujący w brydżowej ekstraklasie. Podczas swoich wykładów regularnie rozbawia każdą widownię znajdując analogię w świecie biznesu do schematów występujących w brydżowej teorii.

PAWEŁ SZYMASZCZYK

IT manager, wykładowca, sędzia,  instruktor brydża

Zawodowo związany z brydżem, instruktor i sędzia państwowy, wielokrotny Mistrz Polski, w samej konkurencji Open dwukrotnie w 2019 roku, zwycięzca kursokonferencji sędziowskiej (2017) z tytułem najlepszego sędziego w Polsce. W znakomitej atmosferze poprowadzi każdy turniej, dyskusję i wykład nawet na najtrudniejszy temat.

HANNA CIUŃCZYK

Manager, wykładowca

Absolwentka lingwistyki stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim, zawodowo zajmująca się administracją w międzynarodowej korporacji.

Wielokrotna reprezentantka Polski juniorek z międzynarodowymi sukcesami – vice mistrzyni Europy (2017) oraz świata juniorek do lat 26 (2018). Potrafi dodać otuchy każdemu brydżyście, prowadzi pasjonujące wykłady także w języku angielskim.

dr EWA MAKSYMIUK

Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu

Doktor nauk fizycznych, absolwentka Akademii Leona Koźmińskiego. Analityk danych, kontroler finansowy.

Wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski. Jako wykładowca najtrudniejsze zagadnienia sprowadza do prostych odpowiedzi. Zaangażowana również w nauczanie brydza Seniorów oraz pacjentów z chorobą Alzheimera.

JAKUB WOJCIESZEK

Koordynator sekcji Junior, wykładowca, instruktor brydża, trener grupy wyczynowej

Zaczął grać w wieku 13. lat i na początku kariery brał aktywny udział w Mistrzostwach Młodzieży.
Mistrz Europy do lat 20 i 25, brązowy medalista drużynowych Mistrzostw Świata do lat 25 i  drużynowy mistrz Europy w kategorii open.
W brydżu ceni to, jak kształtuje logiczne myślenie i konieczność współpracy w parze, a także – że uczy pokory, ponieważ porażki zdarzają się dużo częściej niż zwycięstwa, ale za to sukcesy smakują wyjątkowo, czego szybko dowiadują się jego podopieczni!

KACPER KOPKA

Wykładowca,  instruktor brydża

Absolwent XIV Liceum im. Staszica w Warszawie., student SGH oraz Akademii Leona Koźmińskiego. Mistrz międzynarodowy w brydżu sportowym, zawodnik ekstraklasy, sędzia okręgowy, reprezentant Polski w kategorii Open (2019) oraz juniorów (od 2014).

Wiele sukcesów brydżowych, m.in. mistrz Polski teamów open, mistrz świata i Europy w kategorii par i drużynowej U-20, wybrany indywidualnie najlepszym zawodnikiem Otwartych Mistrzostw Świata Juniorów w Opatiji (2019). Aktywny siatkarz, choć z nieco mniejszymi sukcesami niż w brydżu 🙂

ANNA ZARĘBA

Wykładowca

Absolwentka metod ilościowych w ekonomii na SGH, aktualna (nieprzerwanie od 2017 r.) reprezentantka Polski Juniorek.

Mistrzyni Europy Juniorek (2019) i etatowa reprezentantka Polski juniorek z wieloma sukcesami na koncie – oprócz złotego medalu Mistrzostw Europy zdobyła także wicemistrzostwo świata i Europy juniorek do lat 26 (2018), wiele medali mistrzostw Polski i laurów w międzynarodowych turniejach.

JOANNA SZYMASZCZYK

Wykładowca, instruktor brydża

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, która uwielbia nietypowe połączenia, takie jak polonistyka i brydż. W swojej pracy semestralnej badała „Jak przy stole (red. brydżowym) zwracać się wypada?”.

Wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski Juniorów. Do karcianego świata wprowadził ją brat i teraz sama, z pozytywną energią pokazuje brydżowy świat.

JAKUB DZIUBA

Instruktor brydża

Student Akademii Leona Koźmińskiego.
Wielokrotny medalista turniejów młodzieżowych, były reprezentant Polski w kategorii U15. Mimo młodego wieku, brydż jest nieodłączną częścią jego życia i promuje grę na żywo oraz online na różne sposoby. Szkoląc zarówno młodzież jak i dorosłych odkrywa tajemnice brydża w przyjemny i przystępny sposób. Chętnie przeanalizuje każde rozdanie!

EWA DZIUBIŃSKA

Wykładowca

Absolwentka SGH, wielokrotna medalistka w zawodach juniorskich, w tym złotego medalu na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Umysłowych. Podczas zajęć wprowadza przyjacielską atmosferę i chętnie odpowiada na pytania postawione przez uczestników. W wolnej chwili zajmuje się domową dżunglą oraz czyta kryminały.

 

FILIP TROJAŃSKI

Wykładowca, instruktor brydża

Absolwent II Liceum im. Stefana Batorego w Warszawie, Student SGH, wielokrotny medalista turniejów młodzieżowych. Posiada duże doświadczenia turniejowe, którym chętnie się dzieli podczas wykładów oraz w trakcie zajęć. Poza brydżem uprawia również sporty zimowe tj. jazda na nartach, łyżwach oraz desce snowboardowej.

Michalina Krysiak

Wykładowca

Studentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, zawodowo zajmująca się marketingiem w TV.

Wielokrotna medalistka turniejów młodzieżowych m.in. Ogólnopolskiej Olimpiady Sportów Umysłowych, czy Mistrzostw Polski Juniorów.
Sędzia okręgowy Polskiego Związku Brydża Sportowego. Jej największym marzeniem jest sędziowanie największych międzynarodowych turniejów brydżowych.

Zofia Trojan

Wykładowca

Studentka SGH, wicemistrzyni Mistrzostw Polski Juniorów i złota medalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Umysłowych. Jej przygoda z brydżem zaczęła się jak miała 8 lat przy rodzinnym stole, co czuć w atmosferze na zajęciach które prowadzi.
Uwielbia sporty zimowe w szczególności snowboard i jest pasjonatką dobrych planszówek. W wolnym czasie lubi oglądać musicale w teatrze muzycznym i obejrzeć dobry serial.

Michał Maszenda

Studiuje weterynarię, Drużynowy Mistrz świata w kategorii do lat 15 oraz drużynowy mistrz Europy w tej samej kategorii, cały czas aktywnie bierze udział w rozgrywkach brydżowych i zdecydowanie nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.
Poza grą w brydża jego ulubionymi zajęciami jest czytanie książek oraz znajdowanie ciekawostek o zwierzętach.
Dużo się uśmiecha i zawsze chętnie służy pomocą i dobrą radą podczas zajęć brydżowych.

BARTOSZ CHMURSKI

Wykładowca

Z wykształcenia ekonomista, zawodowy brydżysta, arcymistrz światowy, posiadacz tytułu World Life Master przyznanego przez Światową Federację Brydżową.

Reprezentant Polski w kategorii Open, pięciokrotny drużynowy mistrz Polski. Jego największy sukces to Puchar Bermuda Bowl 2019 – tytuł Drużynowego Mistrza Świata z reprezentacją Polski. Jeden z najbardziej utytułowanych wykładowców jakich można posłuchać. Otwarty na pytania, wybitny specjalista od strategii w licytacji.