Podsumowanie Internetowych Mistrzostw WawaBrydż

lis 17, 2020

W dniach 14-15 listopada odbyły się warsztaty brydżowe, w ramach których zostały rozegrane I Internetowe Mistrzostwa WawaBrydż. Wydarzenie otworzył wykład Łukasza o paradzie, dzięki któremu słuchaczom nie są już straszne niekorzystne podziały atutów. Nie zawsze o nich wiadomo i uczestnicy mistrzostw mierzyli się, m.in. z kontraktem 4 pik (diagram po prawej), w którym obrońcy wistowali w AK kier, a potem w A karo i blotkę karo. W co zagrasz w lewie piątej ze stołu? Odpowiedź na końcu artykułu 🙂

Bogatsi o tę wiedzę i przećwiczony manewr parady przystąpili do turnieju na IMPy, w którym zwycięstwo zapewniły sobie Justyna z Agnieszką wygrywając 7 kier z kontrą mimo podziału atutów 5-0 i zdobyciu aż 17 impów! W drugim dniu warsztatów Igor opowiadał o tym jak karty przegrywające zamienić na wygrywające i zdobyć MAXa. W niedzielnym turnieju tytuł łowczyń MAXów trafił do Agnieszki i jej partnerki Agnieszki 🙂 Tym samym Agnieszka Ch. (agacha) została dwukrotną mistrzynią Wawabrydż! Gratulacje! Wisienką na torcie (a nawet dwiema) były analizy rozdań z Kacprem i Pawłem, którzy pokazali jak można zdobyć MAXa oraz kilka a nawet kilkanaście IMPów. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział oraz gratulujemy sukcesów i dobrych wyników. Poniżej przedstawiamy podium w obu turniejach wraz z linkami do wyników.
a

Sobota (14.11) Mistrzostwa WawaBrydż na IMPy
1. agacha – jusjot
2. AniaLa – KRZGOS
3. zetka007 – goszlem
Pierwsza sesja (BBO)
Druga sesja (BBO)
Wyniki całościowe turnieju

d
Niedziela (15.11) Mistrzostwa WawaBrydż na MAXy
1. Kaczag – agacha
2. Agent1234 – kolamal
3. ela12ela – Pionki
Pierwsza sesja (BBO)
Druga sesja (BBO)
Wyniki całościowe turnieju

Zapraszamy do udziału w naszych kolejnych wydarzeniach! A w piątej lewie należy zagrać 9 kier i przebić ją w ręce i dopiero zagrać AK pik – zachowamy szanse wygrania jeśli E posiada czwartego waleta pik….