Turniej podsumowujący kurs „Poznaj zasady gry”

paź 7, 2021

W środę 7 września po raz pierwszy po dłuższej przerwie rozpoczęliśmy kolejny kurs nauki brydża – Poznaj Zasady Gry, który odbył się na COS Torwar. Na pierwsze zajęcia przyszło aż 30 adeptów tej niezwykle interesującej gry! Uczestnicy poznali na nich sporo przydatnych informacji, między innymi na czym polega brydżowa rozgrywka i rządzące nią reguły. Na kolejnych zajęciach skupiliśmy się na licytacji – jak dogadać się z partnerem tak, by wszyscy byli zadowoleni. Trzecie, według niektórych najtrudniejsze zajęcia, poświęciliśmy zapisowi – czyli jak grać tak, żeby wygrać – wyjaśniło się, dlaczego 3BA jest jednym z najczęściej granych kontraktów brydżowych i jaka jest różnica między brydżem sportowym a towarzyskim.

Tydzień temu uczestnicy zapoznali się ze swoim pierwszym systemem licytacyjnym, czyli pewnego rodzaju regułami ułatwiającymi parze porozumienie w fazie licytacji, co w przypadku popularnie stosowanej treflówki lub trefla przygotowawczego nie jest takie proste. Dzięki poznanemu systemowi naturalnemu gracze mogą ustalić optymalny kolor do gry oraz zadecydować o wysokości kontraktu – czy będzie to częściówka, końcówka, a może nawet wielki szlem? A skoro już o szlemach mowa – kontrakty na poziomie 7 pojawiły się na turnieju podsumowującym nasz kurs Poznaj Zasady Gry rozgrywanym na ostatnich zajęciach, zatem emocji nie brakowało!

Rozdania były niezwykle interesujące – niemal w każdym z nich czaił się ukryty motyw. Uczestnicy jednak nie mieli większych problemów, by sobie z nimi poradzić. A była ich niebagatelna liczba, bo aż 14 duetów! Zwycięzcami turnieju zostali Aga i Tomek. Ojcem sukcesu pary ogłosił się Igor, który stworzył zwycięskie zestawienie tuż przed rozpoczęciem zawodów 😊 Zdobywcy pierwszego miejsca pokazali, że turnieje nie zawsze wygrywa się spektakularną grą szlemików czy szlemów – najważniejsze, by grać solidnie i wygrywać końcówki, co udało im się aż 4 razy, gratulacje! Na drugim miejscu uplasowały się Marta i Natalia, które świetnie sprawiły się w grze obronnej, aż trzy razy obkładając przeciwników bez dwóch! Ostatnie miejsce na podium zajęły Ania i Ewa, które pokazały, że trzeba grać do końca – nie straciły koncentracji i bezlitośnie obłożyły kontrakt 3 trefl przeciwniczek w ostatnim rozdaniu, co dało im +4 impy i zasłużony brąz. Wielkie gratulacje dla wyżej wymienionych oraz dla pozostałych uczestników – turniej przebiegał w świetnej, pełnej przyjacielskiej rywalizacji atmosferze!

Turniej podsumował nasz kurs Poznaj Zasady Gry, ale nie osiadamy na laurach i zapraszamy wszystkich serdecznie w kolejną środę na kontynuację kursu w grupie Król Kier, na której zgłębimy między innymi tajniki rozgrywki oraz poszerzymy naszą wiedzę licytacyjną o wiele przydatnych konwencji!

Pozdrowienia!
WawaBrydż Team