Grupa Turniejowa – licytacja dwustronna

mar 19, 2020

Mamy przyjemność poinformować, że kurs Grupy Turniejowej będzie kontynuowany! Tematem przewodnim będzie Licytacja dwustronna z przewagą siły!
Jeśli grywasz regularnie w brydża sportowego i chcesz podnieść poziom swoich umiejętności to stworzyliśmy Grupę Turniejową właśnie dla Ciebie. Cykl to 6 spotkań poświęconych jednemu zagadnieniu, aby zgłębić jego tajniki. Tym razem nie będziemy skupiać się na blokowaniu a reagowaniu na bloki i wejścia przeciwnika oraz ingerencję w nasz system. Pokażemy zagrania i strategię najlepszych maxowiczów – jak oni radzą sobie po wejściach przeciwników i czym kierują się w decyzjach czy kontrować, czy licytować dalej?

W drugim cyklu będziemy analizować Licytację dwustronną z przewagą siły!
1. Zasady licytacji dwustronnej (8.04)
omówimy kiedy nowy kolor forsuje, wykorzystanie kontry negatywnej i fit, kiedy przeskok to Splinter a kiedy kolor+fit
2. Wykorzystanie koloru przeciwnika (15.04)
znaczenie koloru przeciwnika w zależności od otwarcia, pozycja re-open i trapping pas, konwencyjne 2BA po wejściu
3. Konwencja Lebensohl (22.04)
omówimy od podstaw tę konwencję i jej wykorzystanie po kontrze wywoławczej oraz otwarciu 1BA, zastanowimy się kiedy 2BA jest na kolorach młodszych
4. Przypadki sędziowskie (29.04)
W licytacji dwustronnej często spotykamy się z wykroczeniami popełnianymi nieświadomie przez przeciwników. Jak je zauważyć, kiedy wezwać sędziego?
Wykład poprowadzi Paweł Szymaszczyk – utytułowany brydżysta i wybitny sędzia
5. Pas forsujący (6.05)
Omówimy tę konwencję w kontekście pozycji typu końcówka przeciw końcówce i popularny problem kiedy kontrować a kiedy iść wyżej.
6. Skuteczna gra na maxy (13.05)
Przegląd poznanych zagadnień i ich omówienie w kontekście licytacji w turniejach na maxy

Każde zajęcia będą składały się z części teoretycznej (ok. 45 min wykład) oraz praktycznej (2.15h – mini turniej na przygotowanych rozdaniach, ok. 14 rozdań). Zsumowanie wyników z turniejów pozwoli na policzenie Punktacji Długofalowej – puchary dla najlepszych! Zajęcia będą prowadzone przez Łukasza Witkowskiego oraz ekspertów z doświadczeniem gry w brydżowej ekstraklasie.

Pierwsze zajęcia: 8 kwietnia (środa) o godz. 18.00
Lokalizacja:
ul. Polna 5, Warszawa (LO im. Czackiego) lub ONLINE (dopóki obecna sytuacja się nie poprawi i szkoły będą zamknięte decyzją Ministerstwa kurs będzie odbywał się online, zgodnie z wytycznymi GIS)
Cena:
420 zł (6 spotkań), pojedyncze zajęcia kosztują 90 zł.
Zniżki: jeśli posiadasz karnet na zajęcia WawaBrydż w kwietniu i środa to Twój drugi dzień na brydżowe zajęcia to przewidzieliśmy zniżkę -25%! (Cena 315 zł)
Zgłoszenia: info@wawabrydz.pl lub za pomocą formularza
Liczba miejsc ograniczona, nie czekaj z zapisem 🙂

Zajęcia „Grupy Turniejowej” przeznaczone są dla brydżystów z doświadczeniem gry w turniejach.
Nawet jeśli znasz omawianą konwencję (mile widziane) to pokażemy, że ma jeszcze drugie dno i niejednego MAXa da się z niej wycisnąć! 🙂

W WawaBrydż odbywają się także cotygodniowe zajęcia w grupach na różnych poziomach zaawansowania, która także prowadzimy przy ul. Polnej 5 w Warszawie, o których możesz przeczytać więcej tutaj. (obecnie: ONLINE (dopóki obecna sytuacja się nie poprawi, zgodnie z wytycznymi GIS)