Grupa Turniejowa – licytacja szlemowa

mar 19, 2022

Szlemik, szlem, a może tylko końcówka? Czy znasz ten dylemat?

W nowym cyklu tematem przewodnim będzie Licytacja szlemowa. Start już 30 marca o godz. 18.00 – zarówno online jak i na żywo!
Omówimy jak wejść na 6 lub 7 piętro i się przesadnie nie zmęczyć:) Pokażemy jak podjąć świadome decyzje, które sprawią, że odpowiednio wybierzesz piętro, czyli poziom gry. Pokażemy też konwencje, które pozwolą uniknąć niepotrzebnego wchodzenia na zbyt wysoki poziom licytacji, czyli jak oceniać kartę przez pryzmat aspiracji szlemikowych. 
Cykl Licytacja szlemowa składać będzie się z 6 zajęć, każdy z nich stanowi odrębne zagadnienie. Będziemy kolejno omawiać tematy:

1. Szlemikowe uzgodnienie koloru (30.03)
Jak licytować po forsingu 2/1, trzecie okrążenie licytacji jednostronnej
2. Ocena karty po krótkości i wpływ na dalszą licytację (6.04)
Różnice między zgłoszeniem splintera a wskazaniem krótkości po forsingu
3. Szlemiki w licytacji dwustronnej (13.04)
Uzgodnienie koloru po bloku
4. Potęga odwrotki (20.04)
Co dalej gdy partner odpowie?
5. Inwit wielkoszlemowy (27.04)
Inwit do wielkiego szlema i zatrzymania III klasy
6. Kalafiory w licytacji szlemowej (4.05)
Analiza rozdań – najlepiej uczyć się na (cudzych) błędach

Każde zajęcia będą składały się z dwóch części
teoretycznej (ok. 45 min wykład) w formie multimedialnej prezentacji, uczestnicy otrzymują omawiane materiały teoretyczne wraz z przykładami 
praktycznej (ok. 2.15h – turniej na przygotowanych tematycznie rozdaniach, ok. 12) – po rozegraniu udostępniamy analizę wszystkich rozdań z rozkładami. 
Zsumowanie wyników z turniejów pozwoli na policzenie Punktacji Długofalowej!
Zajęcia będą prowadzone przez Łukasza Witkowskiego, Pawła Szymaszczyka oraz ekspertów z doświadczeniem gry w ekstraklasie!

Pierwsze zajęcia: 30 marca (środa) 2022r.  o godz. 18.00, potem w kolejne środy
ONLINE (wykład: videokonferencja + turniej par na rozdaniach przygotowanych pod temat zajęć)
NA ŻYWO
ul. Polna 5, Warszawa (jw., wyniki łączne razem z uczestnikami online) *zajęcia odbędą się przy co najmniej 8 osobach chętnych, zgodnie z aktualnymi wytycznymi GIS
Cena:   450 zł (6 spotkań)
, 400 zł (5 spotkań), pojedyncze zajęcia kosztują 100 zł.
Zniżki:
#na kolejny cykl Grupy Turniejowej (6 zajęć, 11.05 – 15.06) poświęconej rozgrywce kontraktów bezatutowych – przy zapisie na oba cykle (12 zajęć) cena wynosi 800 zł (zamiast 900 zł).
#na drugi dzień zajęć w WawaBrydż w danym miesiącu. Jeśli środa to Twój drugi dzień na brydżowe zajęcia to cena za 6 zajęć wynosi 350 zł
#na dwa cykle i drugi dzień: przy zakupie karnetu na 3 miesiące zajęć w wybranej grupie oraz zapisie na oba cykle, cena za 12 zajęć Grupy Turniejowej wynosi 650 zł
Zgłoszenia: info@wawabrydz.pl lub za pomocą formularza

Zajęcia „Grupy Turniejowej” przeznaczone są dla brydżystów z doświadczeniem gry w turniejach.
Nawet jeśli znasz omawianą konwencję lub technikę (mile widziane) to pokażemy, że ma jeszcze drugie dno i niejednego MAXa da się z niej wycisnąć! 🙂
Jeśli grywasz regularnie w brydża sportowego i chcesz podnieść poziom swoich umiejętności to Grupa Turniejowa jest właśnie dla Ciebie.

W WawaBrydż odbywają się także cotygodniowe zajęcia w grupach na różnych poziomach zaawansowania. Napisz do nas jeśli chcesz dołączyć!