Grupa Turniejowa – rozgrywka bez atu

kw. 27, 2022

Rozgywka kontraktów bezatutowych…

…zdarza się częściej niż nam się wydaje! Według wielu ekspertów za najtrudniejszy kontrakt uchodzi… czasem lekceważone 1BA! Podczas zajęć w tym cyklu dowiesz się dlaczego i jak poprawić rozgrywkę kontraktów bezatutowych, co będzie tematem przewodnim. Start już 11 maja o godz. 18.00 – zarówno online jak i na żywo!
Pokażemy jak podjąć decyzję o wyborze linii rozgrywki – znając wiele manewrów (impas, ekspas, a nawet przymus) czasem rozgrywający staje przed decyzją na który z nich się zdecydować. Zwrócimy uwagę na planowanie i dobór odpowiedniej strategii, a także jej korygowanie w trakcie kolejnych lew i nowych informacji, zgodnie ze stwierdzeniem Churchilla, że bez względu na to jak świetna jest strategia, zawsze powinieneś patrzeć na rezultaty.
Cykl Rozgrywka bez atu składać będzie się z 6 zajęć, każdy z nich stanowi odrębne zagadnienie. Będziemy kolejno omawiać tematy:
1. Manewr przepuszczenia (11.05)
Kiedy warto i czy zawsze możemy sobie na to pozwolić?
2. Zarządzanie dojściami i manewry komunikacyjne (18.05)
Jak ekonomicznie wykorzystywać dojścia lub je stwarzać
3. Rozgrywka pojedynczego koloru (25.05)
Wybrane konfiguracje i rozgrywka w zależności od kontraktu na maxy/impy
4. Kolejność zagrań i łączenie szans (1.06)
Jak wybrać skuteczną linię rozgrywki
5. Karty przy orderach (8.06)
Jak prowokować obrońców do większej liczby błędów
6. Przymusy (15.06)
czyli jak postawić obrońcę w sytuacji bez wyjścia

Każde zajęcia będą składały się z dwóch części
teoretycznej (ok. 45 min wykład) w formie multimedialnej prezentacji, uczestnicy otrzymują omawiane materiały teoretyczne wraz z przykładami 
praktycznej (ok. 2.15h – turniej na przygotowanych tematycznie rozdaniach, ok. 12) – po rozegraniu udostępniamy analizę wszystkich rozdań z rozkładami. 
Zsumowanie wyników z turniejów pozwoli na policzenie Punktacji Długofalowej!
Zajęcia będą prowadzone przez Łukasza Witkowskiego, Pawła Szymaszczyka oraz ekspertów z doświadczeniem gry w ekstraklasie!

Pierwsze zajęcia: 11 maja (środa) 2022r.  o godz. 18.00, potem w kolejne środy
ONLINE (wykład: videokonferencja + turniej par na rozdaniach przygotowanych pod temat zajęć)
NA ŻYWO
ul. Polna 5, Warszawa (jw., wyniki łączne razem z uczestnikami online) *zajęcia odbędą się przy co najmniej 8 osobach chętnych, zgodnie z aktualnymi wytycznymi GIS
Cena:   450 zł (6 spotkań)
, 400 zł (5 spotkań), pojedyncze zajęcia kosztują 100 zł.
Zniżki:
#na drugi dzień zajęć w WawaBrydż w danym miesiącu. Jeśli środa to Twój drugi dzień na brydżowe zajęcia to cena za 6 zajęć wynosi 350 zł
Zgłoszenia: info@wawabrydz.pl lub za pomocą formularza

Zajęcia „Grupy Turniejowej” przeznaczone są dla brydżystów z doświadczeniem gry w turniejach.
Nawet jeśli znasz omawianą konwencję lub technikę (mile widziane) to pokażemy, że ma jeszcze drugie dno i niejednego MAXa da się z niej wycisnąć! 🙂
Jeśli grywasz regularnie w brydża sportowego i chcesz podnieść poziom swoich umiejętności to Grupa Turniejowa jest właśnie dla Ciebie.

W WawaBrydż odbywają się także cotygodniowe zajęcia w grupach na różnych poziomach zaawansowania. Napisz do nas jeśli chcesz dołączyć!