Grupa Turniejowa – Podwójny Magister (Double Check-Back)

maj 3, 2020

Mamy przyjemność poinformować, że kurs Grupy Turniejowej będzie kontynuowany! Tematem przewodnim będzie Podwójny Magister (Double Check-Back). Start już od 20 maja!
Jeśli grywasz regularnie w brydża sportowego i chcesz podnieść poziom swoich umiejętności to stworzyliśmy Grupę Turniejową właśnie dla Ciebie. Cykl to 6 spotkań poświęconych jednemu zagadnieniu, aby zgłębić jego tajniki. Tym razem będzie to licytacja jednostronna i pytanie o fit oraz siłę otwierającego w kolorze rebidu – można to uzyskać także z pomocą konwencji Pojedynczego Magistra, ale podwójny to… 2 razy lepiej i dokładniej – pokażemy Ci nowości, którymi grają czołowe pary w Polsce i na świecie, omówimy możliwości tej konwencji, która może stanowić dodatek do każdego systemu (Wspólny Język, naturalny, inne).

W trzecim cyklu będziemy omawiać kolejne zagadnienia:
1. Podwójny Magister (Double Check-Back) – 20.05
Koncepcja i zestaw rekomendowanych odzywek – różnice w stosunku do konwencji Pojedynczego Magistra.
2. Podwójny Magister – dalsza licytacja – 27.05
Bardziej zaawansowane sekwencje czyli specjalność Podwójnego Magistra
3. Inne możliwości forsingu – 3.06
Inne możliwości forsingu gdy przez zbyt wysoką licytację otwierającego nie da się zastosować Podwójnego Magistra – czwarty i trzeci kolor, inne forsujące pytania
4. Nowe odpowiedzi na otwarcia – 10.06
Nowe możliwości odpowiedzi na otwarcia partnera – korzystając z Podwójnego Magistra zwolnią się odpowiedzi z przeskokiem na wysokości 2 – doradzimy jak można je zagospodarować
5. Forsing w licytacji dwustronnej – 17.06
Inne możliwości forsingu gdy wejście przeciwników pokrzyżuje użycie Podwójnego Magistra – kontry nadwyżkowe
6. Turniej z mistrzami – 24.06
Przegląd poznanych zagadnień w postaci tematycznego turnieju z analizą rozdań. W turnieju wezmą udział „Mistrzowie” (gracze występujący w brydżowej ekstraklasie albo posiadający medal Mistrzostw Polski)

Każde zajęcia będą składały się z części teoretycznej (ok. 45 min wykład) oraz praktycznej (2.15h – mini turniej na przygotowanych rozdaniach, ok. 14 rozdań). Zsumowanie wyników z turniejów pozwoli na policzenie Punktacji Długofalowej! Zajęcia będą prowadzone przez Łukasza Witkowskiego oraz ekspertów z doświadczeniem gry w brydżowej ekstraklasie.

Pierwsze zajęcia: 20 maja (środa) o godz. 18.00
ONLINE (z wykorzystaniem Videokonferencji podczas wykładu oraz turnieju par na rozdaniach przygotowanych pod temat zajęć
Cena:
360 zł (6 spotkań), 320 zł (5 spotkań), pojedyncze zajęcia kosztują 90 zł.
Zniżki: jeśli posiadasz karnet na zajęcia WawaBrydż w maju i środa to Twój drugi dzień na brydżowe zajęcia to przewidzieliśmy zniżkę -25%! (Cena 270 zł za 6, 240 za 5 zajęć)
Zgłoszenia: info@wawabrydz.pl lub za pomocą formularza
Liczba miejsc ograniczona, nie czekaj z zapisem 🙂

Zajęcia „Grupy Turniejowej” przeznaczone są dla brydżystów z doświadczeniem gry w turniejach.
Nawet jeśli znasz omawianą konwencję (mile widziane) to pokażemy, że ma jeszcze drugie dno i niejednego MAXa da się z niej wycisnąć! 🙂

W WawaBrydż odbywają się także cotygodniowe zajęcia w grupach na różnych poziomach zaawansowania, która obecnie prowadzimy ONLINE, więcej informacji tutaj.