Grupa Turniejowa na żywo – Potęga fitu

wrz 17, 2020

Kolejny kurs Grupy Turniejowej od października! Tematem przewodnim będzie Potęga fitu, czyli będziemy zastanawiać się jak ważne jest posiadanie układowego uzupełnienia w obliczu licytowanych przez partnera kolorów, a także zaprezentujemy nowe konwencje wspomagające i poszerzymy możliwości tych już znanych. Start już 7 października o godz. 18.00 – zarówno online jak i na żywo!

Jeśli grywasz regularnie w brydża sportowego i chcesz podnieść poziom swoich umiejętności to Grupa Turniejowa jest właśnie dla Ciebie. Cykl to 5 spotkań poświęconych jednemu zagadnieniu, aby zgłębić jego tajniki. Tym razem będzie to ocena karty po wskazaniu koloru przez partnera – omówimy kiedy i na jaki wysokość popierać partnera. Pokażemy też konwencje, które pozwolą uniknąć niepotrzebnego wchodzenia na zbyt wysoki poziom licytacji, a kiedy z kolei warto szybko się podnieść blokując licytację przeciwników.

W piątym już cyklu pt. Potęga fitu będziemy kolejno omawiać zagadnienia:
1. Możliwości po otwarciu kolorem starszym – 7.10
Różne rodzaje inwitów, ocena karty z rękami granicznymi między inwitem a bilansem na końcówkę
2. Licytacja po naszym wejściu na poziomie 1 – 14.10
Konwencja „mieszanego podniesienia”, a także różne możliwości Drury
3. Uzgadnianie koloru po otwarciu 1 trefl – 21.10
Jak ocenić kartę po zgłoszeniu silnego trefla przez naszego partnera
4. Licytacja po naszym wejściu na poziomie 2 i 3 – 28.10
Licytacja po wejściach na wysokości 2 i 3, także dwukolorówką Michealsa
5. Przegląd zagadanień i analiza rozdań – warsztaty – 4.11
Przekazywanie informacji w licytacji dwustronnej, analiza porównawcza rozegranych rozdań

Każde zajęcia będą składały się z części teoretycznej (ok. 45 min wykład) oraz praktycznej (2.15h – mini turniej na przygotowanych rozdaniach, ok. 12 rozdań). Zsumowanie wyników z turniejów pozwoli na policzenie Punktacji Długofalowej! Zajęcia będą prowadzone przez Łukasza Witkowskiego oraz ekspertów z doświadczeniem gry w brydżowej ekstraklasie.

Pierwsze zajęcia: 7 października (środa) o godz. 18.00
ONLINE (z wykorzystaniem Videokonferencji podczas wykładu oraz turnieju par na rozdaniach przygotowanych pod temat zajęć
Cena:
320 zł (5 spotkań), pojedyncze zajęcia kosztują 90 zł.
Zniżki: jeśli posiadasz karnet na zajęcia WawaBrydż w październiku i środa to Twój drugi dzień na brydżowe zajęcia to przewidzieliśmy zniżkę -25%! (Cena 240 za 5 zajęć)
Zgłoszenia: info@wawabrydz.pl lub za pomocą formularza
Liczba miejsc ograniczona, nie czekaj z zapisem 🙂

Zajęcia „Grupy Turniejowej” przeznaczone są dla brydżystów z doświadczeniem gry w turniejach.
Nawet jeśli znasz omawianą konwencję (mile widziane) to pokażemy, że ma jeszcze drugie dno i niejednego MAXa da się z niej wycisnąć! 🙂

W WawaBrydż odbywają się także cotygodniowe zajęcia w grupach na różnych poziomach zaawansowania. Napisz do nas jeśli jesteś zainteresowany dołączeniem.