Grupa Turniejowa – Skuteczna rozgrywka

maj 14, 2023

Skuteczna rozgrywka jest możliwa przy połączeniu teorii oraz praktyki

jeśli zdarza Ci się, że stosujesz wszystkie poznane zasady, ale ciągle w turniejach inni biorą więcej lew lub Twój partner rzadko chwali Cię za rozgrywkę… to ten cykl jest dla Ciebie:) W tym cyklu dowiesz się jak porównywać linie rozgrywki oraz jak wybierać najlepszą z nich lub sprawiać, aby to wistujący w pełni wyjaśnili. Start już 24 maja o godz. 18.00 – zarówno online jak i na żywo!
Pokażemy jak podjąć decyzję o wyborze linii rozgrywki – znając wiele manewrów (impas, ekspas, a nawet przymus) czasem rozgrywający staje przed decyzją na który z nich się zdecydować. Zwrócimy uwagę na planowanie i dobór odpowiedniej strategii, a także jej korygowanie w trakcie kolejnych lew i nowych informacji, zgodnie ze stwierdzeniem Churchilla, że bez względu na to jak świetna jest strategia, zawsze powinieneś patrzeć na rezultaty.

Start 24 maja o godz. 18.00 – zarówno online jak i na żywo*

Cykl Skuteczna rozgrywka składać będzie się z 6 zajęć, każdy z nich stanowi odrębne zagadnienie. Będziemy kolejno omawiać tematy:
1. Właściwy impas (25.05)
Jak połączyć szanse lub częściej wybierać właściwą
2. Manewry rozgrywkowe (31.05)
Manewr Guillemarda, parada, przegrywająca na przegrywającą
3. Wytrop szansę (7.06)
Jak radzić sobie przy ambitnych kontraktach lub gdy kolory się nie dzielą
4. Rozgrywka pojedynczego koloru (14.06)
Wybrane konfiguracje i rozgrywka w zależności od kontraktu na maxy/impy
5. Strategia i praktyka rozgrywki (21.06)
Niebezpieczny przeciwnik w nieoczywistych sytuacjach
6. Skuteczna rozgrywka  (28.06)
Podsumowanie cyklu i rozwiązywanie problemów z poznanych zagadnień

Każde zajęcia będą składały się z dwóch części
teoretycznej (ok. 45 min wykład) w formie multimedialnej prezentacji, uczestnicy otrzymują omawiane materiały teoretyczne wraz z przykładami 
praktycznej (ok. 2.15h – turniej na przygotowanych tematycznie rozdaniach, ok. 12) – po rozegraniu udostępniamy analizę wszystkich rozdań z rozkładami. 
Zsumowanie wyników z turniejów pozwoli na policzenie Punktacji Długofalowej!
Zajęcia będą prowadzone przez Łukasza Witkowskiego, Pawła Szymaszczyka, Kacpra Kopkę oraz ekspertów z doświadczeniem gry w ekstraklasie!

Pierwsze zajęcia: 24 maja (środa) 2023 r.  o godz. 18.00, potem w kolejne środy
ONLINE (wykład: videokonferencja + turniej par na rozdaniach przygotowanych pod temat zajęć)
NA ŻYWO
ul. Polna 5, Warszawa (jw., wyniki łączne razem z uczestnikami online) *zajęcia odbędą się przy co najmniej 8 osobach chętnych
Cena:   450 zł (6 spotkań)
, 400 zł (5 spotkań), pojedyncze zajęcia kosztują 100 zł.
Zniżki:
#na kolejny cykl Grupy Turniejowej warsztaty na wybrane tematy (6 zajęć, 5.07 – 9.08) – przy zapisie na oba cykle (12 zajęć) cena wynosi 800 zł (zamiast 900 zł).
#na drugi dzień zajęć w WawaBrydż w danym miesiącu. Jeśli środa to Twój drugi dzień na brydżowe zajęcia to cena za 6 zajęć wynosi 350 zł
#na dwa cykle i drugi dzień: przy zakupie karnetu na 3 miesiące zajęć w wybranej grupie oraz zapisie na oba cykle, cena za 12 zajęć Grupy Turniejowej wynosi 650 zł

Zgłoszenia: info@wawabrydz.pl lub za pomocą formularza

Zajęcia „Grupy Turniejowej” przeznaczone są dla brydżystów z doświadczeniem gry w turniejach.
Nawet jeśli znasz omawianą konwencję lub technikę (mile widziane) to pokażemy, że ma jeszcze drugie dno i niejednego MAXa da się z niej wycisnąć! 🙂
Jeśli grywasz regularnie w brydża sportowego i chcesz podnieść poziom swoich umiejętności to Grupa Turniejowa jest właśnie dla Ciebie.

W WawaBrydż odbywają się także cotygodniowe zajęcia w grupach na różnych poziomach zaawansowania. Napisz do nas jeśli chcesz dołączyć!