Grupa Turniejowa – warsztaty rozgrywkowe

paź 8, 2023

Warsztaty rozgrywkowe

Trening czyni mistrza. Mimo, że nawet w trakcie gry rozgrywamy zwykle sporo kontraktów, to nie zawsze wiemy, czy „nie dało się tego zrobić lepiej”. Może mogliśmy zdobyć nadróbkę, a może zawdzięczamy to szczęśliwemu rozkładowi? Podczas najbliższego cyklu omówimy różne ciekawe przypadki i skupimy się przede wszystkim na tym, jak nie zgadywać, a wykorzystywać informacje leżące często przed nosem.
Zachęcamy do zapisów na kolejny cykl Grupy Turniejowej, który rozpoczniemy 18 października.
Będziemy starali się rozszyfrować posiadany przez obrońców układ, a następnie wybrać odpowiednią linię rozgrywki. Pokażemy, że wnioski można wyciągać zarówno z licytacji obrońców, jak i jej braku, pierwszego wistu, ale także kolejnych zrzutek. Celem cyklu jest poprawienie skuteczności na popularne pytanie ale skąd mogłem(am) wiedzieć, że jest taki układ?
Udowodnimy, że częściej gramy w „widne” karty niż nam się wydaje!

Start już 18 paźdzernika (środa) o godz. 18.00 – zarówno online jak i na żywo* (!)
Cykl Warsztaty rozgrywkowe składać będzie się z 6 zajęć, każdy z nich stanowi odrębne zagadnienie. Będziemy kolejno omawiać tematy:

1. Wnioski z licytacji (18.10)
Wyciąganie wskazówek z licytacji a nawet gdy przeciwnik spasuje
2. Wnioski z wistu (25.10)
Analiza pierwszego wistu prowadząca do rozkładu koloru u wistujących
3. Rozliczanie układu obrońców (08.11)
Analiza rozkładów na podstawie przebiegu rozgrywki
4. Wnioski ze zrzutek obrońców (15.11)
Wykorzystywanie zrzutek stosowanych przez wistujących
5. Rozgrywkowy spryt (22.11)
Jak zniekształcić prawdziwy obraz rozdania
6. Czytanie rąk w praktyce (29.11)
Wnioski z licytacji oraz rozgrywki

Uwaga – w dn. 1 listopada nie ma zajęć.

Każde zajęcia będą składały się z dwóch części
teoretycznej (ok. 45 min wykład) w formie multimedialnej prezentacji, uczestnicy otrzymują omawiane materiały teoretyczne wraz z przykładami 
praktycznej (ok. 2.15h – turniej na przygotowanych tematycznie rozdaniach, ok. 12) – po rozegraniu udostępniamy analizę wszystkich rozdań z rozkładami. 
Zsumowanie wyników z turniejów pozwoli na policzenie Punktacji Długofalowej!
Zajęcia będą prowadzone przez Łukasza Witkowskiego, Pawła Szymaszczyka oraz ekspertów z doświadczeniem gry w ekstraklasie!

Pierwsze zajęcia: 18 października (środa) 2023r.  o godz. 18.00, potem w kolejne środy
ONLINE (wykład: videokonferencja + turniej par na rozdaniach przygotowanych pod temat zajęć)
NA ŻYWO
ul. Polna 5, Warszawa (jw., wyniki łączne razem z uczestnikami online) *zajęcia odbędą się przy co najmniej 8 osobach chętnych, zgodnie z aktualnymi wytycznymi GIS
Cena:   450 zł (6 spotkań)
, 400 zł (5 spotkań), pojedyncze zajęcia kosztują 100 zł.
Zniżki:
#na kolejny cykl Grupy Turniejowej (6 zajęć, 6.12 – 10.01) poświęconej strategicznej licytacji – przy zapisie na oba cykle (12 zajęć) cena wynosi 800 zł (zamiast 900 zł).
#na drugi dzień zajęć w WawaBrydż w danym miesiącu. Jeśli środa to Twój drugi dzień na brydżowe zajęcia to cena za 6 zajęć wynosi 350 zł
#na dwa cykle i drugi dzień: przy zakupie karnetu na 3 miesiące zajęć w wybranej grupie oraz zapisie na oba cykle, cena za 12 zajęć Grupy Turniejowej wynosi 650 zł
Zgłoszenia: info@wawabrydz.pl lub za pomocą formularza

Zajęcia „Grupy Turniejowej” przeznaczone są dla brydżystów z doświadczeniem gry w turniejach.
Nawet jeśli znasz omawianą konwencję lub technikę (mile widziane) to pokażemy, że ma jeszcze drugie dno i niejednego MAXa da się z niej wycisnąć! 🙂
Jeśli grywasz regularnie w brydża sportowego i chcesz podnieść poziom swoich umiejętności to Grupa Turniejowa jest właśnie dla Ciebie.

W WawaBrydż odbywają się także cotygodniowe zajęcia w grupach na różnych poziomach zaawansowania. Napisz do nas jeśli chcesz dołączyć!