Renata i Piotr triumfują na koniec pierwszego kursu

lut 14, 2020

W środę 15 stycznia po raz pierwszy grupa ambitnych i żądnych brydżowej wiedzy osób spotkała się na kursie nauki brydża – Poznaj Zasady Gry. Na pierwszych zajęciach dowiedzieli się na czym polega brydżowa rozgrywka, jakie towarzyszą jej sztywne reguły i czemu dobrze jest zbierać atu. Kolejne poświęcone były licytacji. Licytowali wysoko…. aż poznali zapis i dowiedzieli się, że „praktyczne” 3 bez atu jest często najlepszym rozwiązaniem nawet jeśli mamy razem z partnerem 8 kart w kolorach młodszych czyli treflach i karach. Jednak gdy dowiedzieli się o premiach za szlemiki i szlemy….Co to się działo:)

W zeszłym tygodniu – wspólnie stworzyliśmy system licytacyjny, czyli zbiór reguł, według których para może porozumiewać się w trakcie fazy licytacji, zrobić bilans – czyli na podstawie liczby punktów w parze podjąć decyzję o wysokości kontraktu….. i tak poznając kolejne zasady i strategie w brydżu sportowym, manewry rozgrywkowe (brawa dla Pauliny, która została mistrzynią gry na przebitki) zakończyliśmy pierwszy poziom kursu nauki brydża – Poznaj Zasady Gry w ekscytujący sposób, ponieważ…. Uczestnicy rozegrali swój pierwszy w życiu turniej brydża sportowego!

Podczas niego zmagali się z trudnymi rozdaniami i problemami w nich ukrytych. Jednak poradzili sobie z nimi znakomicie! Na szczególne wyróżnienie zasługują zwycięzcy turnieju Renata i Piotr, którzy bezbłędnie wylicytowali szlemika pikowego. Na drugim miejscu turniej skończyły Dorota z Olą dzięki mistrzowskiej rozgrywce kontraktu 3BA (bez atu), natomiast na trzecim Dominika z Kacprem. Ta ostatnia para wygrała kontrakt z rekontrą, co jest bardzo niecodziennym zjawiskiem brydżowym. Wielkie gratulacje dla wyżej wymienionych a także wszystkich, ponieważ turniej przebiegał w znakomitej, sportowej atmosferze!

Podczas zajęć uczestnicy (oraz prowadzący) dobrze się bawili pokazując, że nauka brydża pozwala łączyć przyjemne z pożytecznym, ćwiczyć kreatywność, myślenie nieszablonowe i podnosić zdolności analityczne z uśmiechem na ustach 🙂

Do zobaczenia już w kolejną środę na kontynuacji zajęć podczas której opowiemy o kolejnych manewrach rozgrywkowych, konwencjach licytacyjnych, pytaniu o asy, a także dowiecie się kim był i co wymyślił Stayman, co wzbogaci odpowiedzi po otwarciu licytacji przez naszego partnera odzywką 1 bez atu.

Pozdrowienia!
WawaBrydż Team