Brydż sportowy w Procter & Gamble

sie 10, 2022

Brydż sportowy w Procter & Gamble

WawaBrydż prowadzi szkolenia dla firm – w lipcu odwiedziliśmy rozpoznawalną na całym świecie firmę Procter & Gamble, z której produktów pewnie (prawie) każdy (z naszych czytelników) kiedyś skorzystał. Grupa pracowników wpadła na pomysł, że podczas dnia sportu rozegrają turniej brydża sportowego. Ok, brzmi spoko – to gramy?! 

Nie tak szybko – najpierw trzeba nauczyć się zasad i podstawowych strategii niezbędnych przy brydżowym stole. Wybór padł na instruktorów WawaBrydż! Część grupy, która stawiła się w przestronnej sali warszawskiej siedziby P&G była anglojęzyczna, więc Hania Ciuńczyk i Łukasz Witkowski w języku angielskim opowiedzieli kilkunastoosobowej grupie o zasadach gry w brydża sportowego, różnicach między towarzyskim i sportowym, a także kim jest dziadek (i skąd to tłumaczenie z jęz. angielskiego dummy?!) oraz kto, kiedy i jak wistuje.

Po wykładzie dotyczącym licytacji ćwiczyliśmy elementy negocjacji, ponieważ każdy chciał wylicytować kontrakt i sprawdzić się jako rozgrywający. Każdy z uczestników podczas gry rozwiązywał zagadki pod tytułem co ma partner (czyli jakie karty posiada lub… ich nie ma), co pozwala na ćwiczenie zdolności analitycznych, a także kreatywności w wyobrażaniu układów kart. Podczas części praktycznej uczestnicy zmieniali się między stołami, więc cała grupa miała okazję się poznać, gdyż mimo pracy dla jednej firmy osoby między zespołami nie zawsze się znają.

Po części szkoleniowej przyszedł czas na turniej brydża sportowego, który przeprowadził Kacper Kopka, a każda z par mogła wprowadzić… własną nazwę! Rozdania były niezwykle interesujące, a emocje nie opuszczały naszych zawodników do ostatniej karty! Co ciekawe walka o najwyższe pozycje w turnieju odbyła się również w ostatniej rundzie. Zwyciężeli Nina i Krzysztof, którzy nazwali swoją parę „Misie Brydżysie”, gratulacje!

Turniejem podsumowaliśmy kurs, ale nie spoczywamy na laurach i zapraszamy wszystkich serdecznie na kolejne zajęcia, podczas których zgłębimy między innymi tajniki rozgrywki oraz poszerzymy naszą wiedzę licytacyjną lub najbliższy wyjazd brydżowy, o którym więcej informacji znajdziesz tutaj.

Chętnie poprowadzimy szkolenia z brydża sportowego w Twojej organizacji pokazując jak brydż może przekładać się na biznes, podejmowanie decyzji, pobudzimy zespół do kreatywnego myślenia lub poćwiczymy negocjacje poprzez pryzmat brydżowej licytacji. Warsztaty z brydża sportowego to doskonały sposób na integrację zespołu oraz budowanie dobrej atmosfery.

Do zobaczenia
WawaBrydż Team!