Relacja z wyjazdu brydżowego 10-13.09 w Szydłowcu

wrz 14, 2020

Wyjazd brydżowy do Szydłowca za nami!

Brydżowe zmagania rozpoczęły się już w czwartek, a poprzedził je wykład o Różnych wariantach negatu, który dotyczył możliwych znaczeń rebidu 1 karo po otwarciu 1 trefl. W turnieju zapoznawczym triumfowały Danusia i Kasia!

W piątkowy poranek do hotelu zawitali kolejni żądni praktycznej wiedzy uczestnicy. Łukasz opowiadał o praktycznych aspektach rozgrywki, m.in. zagraniach kamuflujących, które utrudniają obrońcom rozczytywanie ich zrzutek, a także strategii gry w turniejach na maxy. Następnie uczestnicy przystąpili do gry. W piątkowych turniejach otwartych triumfowali Kasia i Igor, a także Adam i Tomasz, którzy zwyciężyli w klasyfikacji długofalowej.

Po oficjalnym rozpoczęciu wyjazdu przystąpiliśmy do pierwszego turnieju kongresowego, w którym najlepsi okazali się Agata i Paweł. Następnie zrobiliśmy małą przerwę od gry na quiz filmowy! Uczestnicy mieli za zadanie odgadnąć z jakiego filmu lub serialu pochodzi muzyka, scena oraz kadr. Najlepszą znajomością filmografii popisali się Adam, Krzysztof oraz Marta! W kończącym dzień turnieju dodatkowym przewidziane były niespodzianki, takie jak to, że w rozdaniu nr 1 gra przebiegała bez wyłożonego dziadka, a w nr 5 przeciwnie do wskazówek zegara… Z tymi trudnościami najlepiej poradziły sobie Sabina oraz Magda, gratulacje!

W sobotę ranne ptaszki walczyły w turnieju dodatkowym, który padł łupem Pauliny i Marka, a następnie przystąpiliśmy do Mistrzowskiego turnieju par, który był podzielony na eliminacje i fazę finałową – triumfowali Elżbieta i Robert, brawo! Następnie wszyscy spotkali się na kolacji w klimatycznej bacówce, po długim turnieju dania z grilla sprawdziły się znakomicie i posileni uczestnicy przystąpili do kolejnego szalonego turnieju dodatkowego! Tym razem można było… przekazać jedną kartę przeciwnikowi po zakończonej licytacji, w której stosowano Splintera treflowego. W tym szaleństwie jest metoda stwierdziła Paulina, która oddała przeciwnikowi króla wiedząc, że to będzie jego jedyna karta w tym kolorze (pewnie chytry przeciwnik pozbędzie się jednego trefla którego posiadał od początku rozdania), pozwalająca wziąć jej lewę na asa trefl, który inaczej zostałby przebity! W nieco ale szalonych, ale przede wszystkim brydżowych rozdaniach najlepiej poradziły sobie Svieta z Małgosią, brawo! Sabina oraz Magda wygrały z kolei w niedzielny poranek i zwyciężyły w klasyfikacji turniejów dodatkowych, gratulacje! Sobotni dzień zakończyły występy na karaoke, którym doskonale przewodził Kacper.

Pożegnalny kongresowy turniej par wygrały Sabina i Magda, natomiast w najważniejszej, kongresowej klasyfikacji długofalowej triumfowały Svetlana oraz Małgosia, które we wszystkich turniejach prezentowały równą formę. Brawo!

Do zobaczenia na kolejnym wyjeździe w dniach 12-15 listopada w Mikorzynie (k. Konina), więcej informacji tutaj. Zachęcamy do zapisów i obiecujemy jeszcze więcej atrakcji! ?