Relacja z listopadowego wyjazdu brydżowego do Mikorzyna

lis 8, 2022

Listopadowy wyjazd brydżowy za nami (niestety :))!

Wyjazd brydżowy, w którym udział wzięło 75 osób rozpoczęliśmy w czwartek wspólną kolacją, po której rozegraliśmy dwa Turnieje Dodatkowe! W pierwszym turnieju wyjazdu zwycięską parą zostali Jola z Hubertem, natomiast w drugim triumfowały Oliwia z Asią!

Piątkowy poranek rozpoczęliśmy od 3. Turnieju Dodatkowego, który wygrali Paweł z Andrzejem.
Rano dołączyli również do nas kolejni uczestnicy, którzy od razu mieli możliwość zdobycia nowej wiedzy podczas wybranego przez siebie wykładu. Igor opowiadał o kontrowaniu, natomiast wykład Łukasza dotyczył ram otwarcia 1BA. Podczas turniejów, jak i w przerwach, każdy z uczestników miał możliwość konsultacji rozegranych rozdań oraz teoretycznych zagadnień brydżowych z instruktorami, którzy chętnie dzielili się wiedzą, dawali wskazówki, a także grali w parach z uczestnikami 🙂
Przed oficjalnym rozpoczęciem rozegrane zostały dwa turnieje kongresowe – w 1. triumfowali Mirek z Andrzejem zyskując sporą przewagę! Kolejny, 2.Turniej Kongresowy wygrali Monika z Gerardem! Serdeczne gratulacje!

Po oficjalnym rozpoczęciu wyjazdu przystąpiliśmy do 3. Turnieju Kongresowego, w którym w grupie Asów triumfowały Ewa z Dorotą, a w grupie Króli Małgosia i Piotr!
Brydżowych emocji zdecydowanie nie brakowało, ale wieczorem przyszedł czas na zabawę, podczas której graliśmy w Familiadę połączoną z Jaka to melodia, a następnie nadeszła pora na tańce, czyli to, co tygrysy lubią równie mocno! Zabawa, zabawą – ale jesteśmy pewni, że co najmniej kilka rozdań zostało przeanalizowanych 😀

Sobotę rozpoczęliśmy wykładami, a następnie przystąpiliśmy do Mistrzowskiego Turnieju Par, który został podzielony na eliminacje i fazę finałową – triumfowali Ela i Krzysztof, brawo!
Równolegle do finału Mistrzowskiego Turnieju Par, uczestnicy mieli możliwość rozegrania 4. Dodatkowego Turnieju Par, na którego podium znalazła się Iwona z Robertem!
Przedostatnim turniejem dnia był 4. Turniej Kongresowy, w którym w grupie Asów zwycieżyli Ela z Igorem, a w grupie Króli Agnieszka i Marek.

Po zmaganiach brydżowych przyszedł czas na zabawę w postaci szalonego turnieju brydżowego, w którym triumfowały Dorota z Ewą.
Był to turniej zdecydowanie inny niż pozostałe, ze względu na małe zmiany, które wprowadziliśmy… 🙂 W każdym rozdaniu obowiązywały dodatkowe zasady w rozgrywce i licytacji, np. każda odzywka musiała być zalicytowana z przeskokiem czy rozgrywka, która odbywała się bez dziadka. Turniej przysporzył wiele radości i śmiechu, przy czym trzeba było się wykazać brydżowym sprytem w wykorzystaniu szalonych zasad!

W niedzielę ranne ptaszki walczyły w 6. Turnieju Dodatkowym, który padł łupem Oliwii i Grzegorza. Następnie odbyły się ostatnie wykłady wyjazdu, a po nich przyszedł czas na Pożegnalny Turniej Kongresowy. W grupie Asów wygrała Renata z Piotrem, a w grupie Króli Ewa i Gabrysia!

Nasz brydżowy weekend minął zdecydowanie za szybko, ale tak to już jest w miłej atmosferze… 🙂 Nadszedł czas na oficjalne zakończenie wyjazdu i wręczenie pucharów oraz medali dla najlepszych. Dziękujemy wszystkim za udział i nie możemy się doczekać kolejnego wyjazdu, który planujemy na 16-19 marca – szczegóły tutaj (rezerwujcie termin)!
Liczymy, że spotkamy się w jeszcze większym gronie i spędzimy ponownie miło czas razem! Pełne wyniki można znaleźć tutaj.

Dziękujemy i do zobaczenia!
Zespół WawaBrydż