Relacja z marcowego wyjazdu brydżowego

mar 22, 2023

Marcowy wyjazd brydżowy za nami (niestety :))!

Wyjazd brydżowy, w którym udział wzięło 108 osób rozpoczęliśmy w czwartek i już pierwszego dnia rozegraliśmy dwa Turnieje Dodatkowe! W pierwszym turnieju wyjazdu zwycięską parą zostali Ryszard z Hubertem, natomiast w drugim triumfowały Magdalena z Dorotą!

Piątkowy poranek rozpoczęliśmy od 3. Turnieju Dodatkowego, który wygrały (drugi raz z rzędu) Magdalena z Dorotą.
Rano dołączyli również do nas kolejni uczestnicy, którzy od razu mieli możliwość zdobycia nowej wiedzy podczas wybranego przez siebie wykładu. Paweł opowiadał o kontrowaniu, natomiast wykład Kacpra dotyczył oceny karty przy blokowaniu. Podczas turniejów, jak i w przerwach, każdy z uczestników miał możliwość konsultacji rozegranych rozdań oraz teoretycznych zagadnień brydżowych z instruktorami, którzy chętnie dzielili się wiedzą, dawali wskazówki, a także grali w parach z uczestnikami 🙂
Przed oficjalnym rozpoczęciem rozegrane zostały dwa turnieje kongresowe – w 1. triumfowali Kasia z Jackiem zyskując sporą przewagę! Kolejny, 2.Turniej Kongresowy wygrały Iwona z Małgosią! Serdeczne gratulacje!
Przed kolacją Łukasz poprowadził wykład o tym jakie zasady obowiązują na turniejach wysokiej rangi np. Mistrzostwa Polski i jak wygląda gra na zasłonach czyli przy profesjonalnym stoliku brydżowym. Uczestnicy mieli okazję sprawdzić również sami jaka jest różnica w grze, ponieważ jeden ze stolików na sali posiadał zasłony!

Po oficjalnym rozpoczęciu wyjazdu przystąpiliśmy do 3. Turnieju Kongresowego, w którym w grupie Asów triumfowali Monika z Pawłem, a w grupie Króli Tatiana i Klaudia!
Brydżowych emocji zdecydowanie nie brakowało, ale wieczorem przyszedł czas na zabawę, którą rozpoczęliśmy od quizu i… małych ćwiczeń sprawnościowych, a następnie nadeszła pora na tańce!
Zabawa, zabawą – ale jesteśmy pewni, że co najmniej kilka rozdań zostało przeanalizowanych 😀

Sobotę rozpoczęliśmy wykładami, a następnie przystąpiliśmy do Mistrzowskiego Turnieju Par, który został podzielony na eliminacje i fazę finałową – triumfowali Anna i Monika, brawo!
Równolegle do finału Mistrzowskiego Turnieju Par, uczestnicy mieli możliwość rozegrania 4. Dodatkowego Turnieju Par, na którego podium znalazła się Monika z Magdą!
Przedostatnim turniejem dnia był 4. Turniej Kongresowy, w którym w grupie Asów zwycieżyli Ela z Igorem, a w grupie Króli Agnieszka i Marek.

Po zmaganiach brydżowych przyszedł czas na zabawę w postaci szalonego turnieju brydżowego, w którym triumfowali Renata z Piotrem.
Był to turniej zdecydowanie inny niż pozostałe, ze względu na małe zmiany, które wprowadziliśmy… 🙂 W każdym rozdaniu obowiązywały dodatkowe zasady w rozgrywce i licytacji, np. każda odzywka musiała być zalicytowana z przeskokiem czy rozgrywka, która odbywała się bez dziadka. Turniej przysporzył wiele radości i śmiechu, przy czym trzeba było się wykazać brydżowym sprytem w wykorzystaniu szalonych zasad!

W niedzielę ranne ptaszki walczyły w 6. Turnieju Dodatkowym, który padł łupem Małgosia i Svieta. Następnie odbyły się ostatnie wykłady wyjazdu, a po nich przyszedł czas na Pożegnalny Turniej Kongresowy. W grupie Asów wygrała Paulina z Markiem, a w grupie Króli Magda i Ola!

Nasz brydżowy weekend minął zdecydowanie za szybko, ale tak to już jest w miłej atmosferze… 🙂 Nadszedł czas na oficjalne zakończenie wyjazdu i wręczenie pucharów oraz medali dla najlepszych. Dziękujemy wszystkim za udział i nie możemy się doczekać kolejnego wyjazdu, który planujemy na 23-25 czerwca – szczegóły tutaj (rezerwujcie termin)!
Liczymy, że spotkamy się w jeszcze większym gronie i spędzimy ponownie miło czas razem! Pełne wyniki można znaleźć tutaj.

Dziękujemy i do zobaczenia!
Zespół WawaBrydż