Relacja z wrześniowego wyjazdu brydżowego

wrz 12, 2022

Wyjazd brydżowy w miejscowości Licheń Stary za nami!

W całym wyjeździe udział wzięło 70 osób, odbyło się 12 turniejów, 5 wykładów oraz zabawy integracyjne, a wszystko to działo się w hotelu nad jeziorem, które było widoczne z sali rozgrywek oraz przestronnej werandy, która była miejscem poturniejowych integracji i dyskusji o rozdaniach. Ale jak to było od początku?
Rozpoczęliśmy turniejem dodatkowym, w którym zwyciężyły Iwona i Małgosia, które w trakcie wspomniały, że traktują turniej jako rozgrzewkę, bo nie idzie im najlepiej 🙂 Każdemu życzymy takich nienajlepszych wyników! W pierwszym turnieju otwartym zwyciężyli Witold i Maja (warto dodać, że była to najmłodsza uczestniczka wyjazdu i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!).

W piątkowy poranek przyjechali kolejni uczestnicy i od razu mieli okazję zdobyć nową wiedzę podczas wykładu Łukasza, który opowiadał o „Koncentracji podczas rozgrywki” i pokazywał jak dzięki czarnym łabędziom zdobywać dobre zapisy. Zdobytą wiedzę wszyscy mogli wykorzystać w kolejnym turnieju par. Podczas każdego turnieju jak i w przerwach, każdy z uczestników miał możliwości konsultacji rozegranych rozdań oraz teoretycznych zagadnień brydżowych z instruktorami, którzy chętnie dzielili się wiedzą oraz dawali wskazówki, a także grali w turniejach 🙂

Po oficjalnym rozpoczęciu wyjazdu przystąpiliśmy do pierwszego turnieju kongresowego. W grupie Asów triumfowali Paulina i Marek, wielokrotnie nagradzani już wcześniej pucharami WawaBrydż, a w grupie Króli Agata z Andrzejem, dla których to był pierwszy wyjazd z naszą społecznością. Brydżowych emocji nie brakowało, wieczorem przyszedł czas na zabawy integracyjne, podczas których wszyscy się dobrze bawili. Co tu dużo mówić, lubimy wspólnie spędzać czas 🙂

Sobotę rozpoczęliśmy wykładami, a następnie przystąpiliśmy do Mistrzowskiego turnieju par, który został podzielony na eliminacje i fazę finałową – triumfowali Małgosia i Piotr, brawo! Po obiedzie przyszedł czas na szalony turniej, w którym triumfowali ponownie Agata i Andrzej. Był to turniej inny niż pozostałe, ze względu, że w każdym rozdaniu obowiązywały dodatkowe zasady w rozgrywce i licytacji, np. każda odzywka musiałaby zalicytowana z przeskokiem czy rozgrywka toczyła się bez dziadka! Podczas turnieju nie brakowało śmiechu do łez, a również brydżowo trzeba było się wykazać sprytem w wykorzystaniu szalonych zasad! Na koniec dnia rozegraliśmy turniej indywidualny, w którym każde rozdanie było rozgrywane z innym partnerem. Dodatkowym urozmaiceniem była rozdaniami gulaszowe (niestatystyczne rozkłady np. układ 7-6 czy 8-5), w których licytacja w pierwszym okrążeniu często była już na poziomie sześciu!

W niedzielę ranne ptaszki walczyły w turnieju dodatkowym, który padł łupem Weroniki i Gerarda. Następnie odbyły się ostatnie wykłady wyjazdu, a po nich przyszedł czas na Pożegnalny Turniej Kongresowy, w którym w grupie Asów zwyciężyli Karol i Wojtek, a w grupie Króli Agata z Andrzejem.

Weekend brydżowy minął szybko, ale to tak już jest w miłej atmosferze i przyszedł czas na oficjalne zakończenie wyjazdu i wręczenie pucharów oraz medali dla najlepszych. W najbardziej prestiżowej klasyfikacji Turniejów Kongresowych w kategorii Asów zwyciężyli Wojtek i Karol, którym mamy nadzieję, że wszystkie trofea zmieściły się do auta! W klasyfikacji Króli królowali Agata i Andrzej, którym na pewno przyda się oddzielna półka na nowe trofea!

 

 

Dziękujemy wszystkim za udział i nie możemy się doczekać kolejnego wyjazdu, który planujemy na 3-6 listopada – szczegóły tutaj! Liczymy, że spotkamy się w jeszcze większym gronie i spędzimy ponownie miło czas razem!

 

Do zobaczenia!
Zespół WawaBrydż