Brydż w świecie biznesu

lip 8, 2023

Brydż w świecie biznesu

Czy wiesz, że Warren Buffet i Bill Gates mają wspólną instruktorkę i partnerkę brydżową?

Sharon Osberg to amerykańska brydżystka, która swoją pasją do brydża zaraziła osobistości z pierwszych stron gazet świata biznesu.
Mówi, że brydż jest jej całym światem i wszystko, co osiągnęła w swoim dorosłym życiu jest powiązane właśnie z grą w brydża.
Przyznaje, że kiedyś grała po to, aby wygrać, lecz aktualnie gra ze względu na piękno gry i najważniejsze dla niej jest to, że może czerpać z tego przyjemność.

Osberg jest zarówno instruktorką jak i partnerką brydżową dwóch wielkich nazwisk ze świata biznesu: Warrena Buffetta oraz Billa Gatesa.

Grywa z nimi regularnie, zarówno prywatnie jak i podczas organizowanych turniejów.

Osberg komentuje, że w podejściu jej partnerów do gry w brydża można zauważyć jakie mają nastawienie do prowadzenia biznesów. Mówi, że widać dużą różnicę między stosunkiem do nauki gry u jej partnerów – Bill ma podejście bardzo naukowe, dużo czyta i uczy się na własną rękę. Warren za to czerpie radość z gry i ma dobre instynkty. Oboje jednak chłoną wiedzę niczym gąbka.

W naszym wcześniejszym artykule tutaj wspominaliśmy o wpływie gry w brydża na rozwój osobisty – zachęcamy do lektury!
Fot. Gnyba.org

Brydż a sukces zawodowy

Sport uczy dyscypliny i rywalizacji, a to również niezbędne cechy do prowadzenia biznesu. Menedżerowie i właściciele firm często wskazują, że za ich sukcesem zawodowym stoi sport, w którym również zdobywają najwyższe laury.
Maciej Hutyra oraz Przemysław Janiszewski oprócz sukcesów zawodowych wygrali w tym roku po dwa prestiżowe turnieje rangi ogólnopolskiej.

Maciej Hutyra, zasiadający w zarządzie Group One opowiedział w artykule dla Business Journal o tym jak sport pozwolił mu odnieść sukces w życiu zawodowym. ‘’Sport uczy dyscypliny i rywalizacji, a to również niezbędne cechy do prowadzenia biznesu. Menadżerowie i właściciele firm często wskazują, że za ich sukcesem zawodowym stoi sport, w którym również zdobywają najwyższe laury”. Więcej tutaj.

Sukcesy w biznesie przekładają się także na sportowe i vice versa, co udowodnili wlaśnie Maciej Hutyra wraz z Tomaszem Sielickim, twórcą przedsiębiorstwa ComputerLand (która następnie weszła w skład grupy kapitałowej Sygnity) zdobywając vice-mistrzostwo świata w konkurencji otwartej drużynowej w Maroko(2023).

Przemysław Janiszewski, aktualnie Dyrektor Zarządzający w firmie Unibep, były prezes spółki Colas Slovakia, a wcześniej związany z grupami Skanska i Polimex-Mostostal,
w wywiadzie dla PulsHR.pl powiedział, że to brydż ukształtował go
w dużej mierze jako człowieka i menedżera. Mówi, że dzięki grze w brydża nie boi się podejmować szybkich, odważnych i trafnych decyzji w sytuacji nieposiadania wszystkich danych, a także logicznego myślenia.

BRYDŻ DLA MENEDŻERÓW

Aktualnie WawaBrydż organizuje kurs od podstaw dla menedżerów, organizowany wspólnie z Lożą Warszawską Business Center Club. Brydż i biznes to wspaniała kombinacja! Dołącz do nas!

 

 

Fot. Business Centre Club

Chcesz dowiedzieć się więcej o grze w brydża?
Zachęcamy do zapoznania się z naszymi pozostałymi artykułami:

  1. Na czym polega gra w brydża?
  2. 5 powodów, dla których warto grać w brydża
  3. Brydż inwestycją w zdrowie


Źródła:

https://www.washingtonpost.com/business/economy/meet-the-woman-who-plays-bridge-with-warren-buffett-and-bill-gates/2017/07/28/571e1fbe-7233-11e7-9eac-d56bd5568db8_story.html
https://www.pulshr.pl/zarzadzanie/brydzowa-pasja-budowlanego-prezesa-pomaga-rozdawac-karty-w-biznesie,80539.html